Стало відомо, що в Україні затвердили новий тариф на газ.

Про те, що буде з тарифом на газ найближчим часом можна побачити в цьому матеріалі.

Нова ціна на газ

Вартість блакитного палива на світовому ринку знижується, долар дешевшає. Все це призводить до падіння тарифів з самого початку року. Всього на 28% з січня.

"Ціна газу, за якою "Нафтогаз" продає його у вересні газсбытам і постачає споживачам, визначена на рівні 4 493,64 грн за тисячу кубометрів (без урахування ПДВ і транспортних витрат)", – відзначають в компанії.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Показати ще

З урахуванням податку і всіх платежів, кінцева ціна для українців буде коливатися близько 5,5-6 грн за кубометр.

Сім'я з трьох чоловік з однією газовою плитою:

  • 84,6 грн за старим тарифом – 63,6 грн за новим тарифом.

Сім'я з трьох чоловік в будинку 60 кв. м (опалюється газом):

  • було 2308 грн (опалення) – буде 1728 грн;
  • було 138,5 грн (плита та підігрів води) – буде 103,6 грн.

В середньому, згідно з нормами споживання, в опалювальний сезон сім'я з трьох чоловік в будинку площею 60 кв. м платить 2,4 тис. грн за старим тарифом на газ. Якби нові тарифи діяли взимку, за цей же обсяг палива довелося б заплатити всього близько 1,8 тис. грн. Економія склала б близько 600 грн на місяць.

Вартість блакитного палива, згідно з постановою Кабміну №485, вважається як мінімальна з наступного списку:

  • ціна для комерційних споживачів за минулий місяць;
  • середньозважена ціна на українській енергетичній біржі;
  • ціна за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018-го;
  • середня митна вартість імпортного газу.

У жовтні ціни можуть зрости

"З завершенням теплої пори року очікується підвищення попиту на газ і можливе зростання цін на нього – як на європейському ринку, так і в Україні", – зазначають у "Нафтогазі".

До 25 вересня можна купити газ по діючій ціні відразу на всю зиму. Це вигідно тим сім'ям, які самостійно оплачують рахунки за комуналку, без субсидії.

Зимове подорожчання за різними оцінками може бути від 10 до 15%. Так, аналітик Максим Пархоменко вважає, що блакитне паливо зросте в ціні приблизно на 10%. При цьому експерт припускає, що причина такого подорожчання – девальвація гривні.

На Українській енергетичній біржі ще в січні тисяча кубометрів газу продавалася за 9,8 тис. грн, а зараз – за 5,5 тис. Голова біржового комітету Олексій Дубовський прогнозує: ціна буде коливатися від $145 за тис. куб. м у вересні до $215 – в листопаді.

"загалом, європейський ринок перенасичений природним газом. На основі ф'ючерсних цін контрактів на наступний місяць і квартал можна зробити висновок, що різких змін ціни найближчим часом очікувати не варто. Серед факторів впливу можна визначити постачання скрапленого газу в Європу, що в тому числі залежить від попиту на ресурс в країнах Азії, котирування нафти і, безумовно, погодних умов", – прогнозує експерт.

НБУ також вважає, що ціни значно зростуть ближче до зими. Раніше регулятор озвучував можливу динаміку подорожчання в межах 15%.

Норвегія, Нідерланди та Україна – країни з найбільшими запасами газу в Європі. При цьому перші дві держави входять в список найбагатших, а Україна відстає. Маючи підтверджені поклади – 590 млрд куб. м, ми кожен рік змушені витрачати валюту на покупку близько 8-10 млрд кубів блакитного палива.

Нагадаємо, що субсидії в опалювальний період здивують українців.

Як повідомляв портал Знай.ua, нова мінімалка змусить українців зажити по-іншому.

Також портал Знай.ua писав, що українців "ощасливили" цінами на комуналку.