У цей день православна церква вшановує пам'ять преподобного Нестора Літописця. Також це напередодні дня великомучениці Параскеви. Інші назви свята: «День Нестора Літописця», «Нестори» «Обітниці», «Обіди». Обітницями день називався через виголошення 9 листопада обіцянок про виконання якої-небудь роботи або заповіді.

Параскева вважається заступницею жінок, тому саме вони і можуть звернутися до неї з молитвою. Зазвичай її просять заступитися за дітей і рідних, допомогти захиститися від різних хвороб. Але її не просто просять допомогти. Натомість потрібно дати обітницю зробити якусь важку для вас роботу. Зазвичай її виконують мовчки і дуже зосереджено. Наприклад, можна пошити сорочку за день, щоб бажання здійснилося. Раніше обітницю не порушували ще й тому, що тоді з людиною ніхто не буде розмовляти ще 40 днів.

Мучениця Параскева, Азбука веры
Мучениця Параскева, Азбука веры

Літнім жінкам слід напекти багато пиріжків і попросити мученицю зберегти рід в цілісності. Особливо це важливо, якщо у когось із близьких небезпечна робота. Пиріжки роздають усім, хто проходить повз. А частину слід віднести в храм і роздати нужденним. Чим більше пирогів ви дасте, тим більше ймовірність того, що Параскева почує молитву. Чоловікам же варто ще раз перевірити машину, підготувати її до зими.

Популярні новини зараз

Головне за ніч: гучний скандал у Зеленського, масові заворушення в столиці і звільнення тисячі чиновників

Не встигли відійти від грибів, як "Укрзалізниця" знову "потішила" пасажирів: "У всіх обман зору"

Знайшов заміну: колишній чоловік Ані Лорак показав, хто виховує його доньку

Разумков терміново збирає Оборонний комітет через вибухи в Балаклії: "Серйозна ситуація"

Показати ще

Народні прикмети на 9 листопада

В цей день цілителі знімають найстрашніші порчі. Потрібно відвести таку людину до знахаря, над нею читають особливу замовину. Потім їйтреба піти до церкви і прочитати біля ікони Параскеви: «Великомучениця Параскева, допоможи, від чорної сили звільни. Тіло моє замоли, визволи душу мою. Амінь. Амінь. Амінь». Потім потрібно поставити свічку за своє здоров'я і прочитати «Отче наш». Весь день не можна, щоб хтось виносив цій людині щось з дому.

Якщо у ваш дім прийшло лихо, то треба дати обітницю і виконати її в мовчанні. Потім підіть до церкви та помоліться Параскеві про допомогу. Тоді біда мине.


Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, що погода взимку буде аномальною. Тенденція останніх років збережеться, однак зміни клімату призведуть до сильних коливань температур. Українці ще дізнаються, що таке "собачий холод".

Також Знай.ua писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є пояснення. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.ua писав, що восени багато хвороб загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику та лікування.