У православному календарі це дата вшанування пам'яті преподобних Спиридона і Нікодима, проскурників Печерських. Інші назви свята: «Нікодим», «Нікодимів день», «День матиці». У різних регіонах Русі день 13 листопада відзначався по-своєму: десь шанували мисливців, десь рибалки влаштовували своє свято, десь проводжали осінь і зустрічали зиму.

Спиридон прийшов у Печерський монастир уже в літньому віці, але при цьому був щирим і працьовитим. Тоді служив ігумен Пімен. Спиридону доручили виготовлення просфор, це робив і Нікодим. 30 років обоє пекли проскури, молилися, читали псалми. За легендою, святі навіть зробили диво. Одного разу зайнялася піч, але вони загасили вогонь. Тому їх шанують, як вберігачів від пожежі.

Спиридон і Нікодим, фото: ГлавИкона
Спиридон і Нікодим, фото: ГлавИкона

Чого не можна робити 13 листопада

Не вставайте занадто рано, дозвольте собі виспатися. Якщо цього не зробити, то життя буде недовгим. Монету, яку ви знайшли сьогодні, потрібно витратити не на себе, а на інших, інакше втратите те, що вже маєте. Рибалкам не варто сваритися, інакше 40 днів ще не буде ловитися риба. Та й взагалі краще не нервувати, енергетичні вампіри дуже активні в цей день, а хтось може і накласти порчу. Якщо у вас відірветься гудзик, то на вас чинять негативний вплив.

Популярні новини зараз

Пугачова в шортах пустилася у дикий танок, втомлений Галкін оцінив зустріч

Навка нахабно заявила про кохання з чоловіком онкохворої Заворотнюк, фото

Синоптики попередили українців про безжальну зиму, перепади майже в 40 градусів: свіжий прогноз

Чоловік Фріске Шепелєв пожертвував сином заради нового кохання: віддав дитину...

Показати ще

Народні прикмети на 13 листопада

Приказки і прикмети

  • Якщо вдень стоїть тепла погода, то в найближчі 2-3 дні буде сильний вітер.
  • Якщо снігур заспівав – буде швидка зима.
  • Горобці голосно розцвірінькались – до хорошої погоди.
  • Якщо ведмежий барліг розташовується на пагорбі – бути весняної повені.
  • Якщо рибалки посварилися, то вся зимова риболовля буде безрезультативною.
  • Сни на Спиридона і Нікодима, збуваються на 10-ту добу.
  • Народжені 13 листопада рідко бувають щасливі, хоча і домагаються всього в зрілі роки. Носити їм слід бірюзу.


Як повідомляв Знай.ua синоптики розповіли, що погода взимку буде аномальною. Тенденція останніх років збережеться, однак зміни клімату призведуть до сильних коливань температур. Українці ще дізнаються, що таке "собачий холод".

Також Знай.ua писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є пояснення. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.ua писав, що восени багато хвороб загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику та лікування.