В церковному календарі це день вшанування пам'яті святої Варвари Іліопольскої, що жила в кінці 3 - початку 4 століть. Інші назви свята: «Варвара», «Варвара — ночі урвала», «Варварині морози», «Заваруха», «Бабине свято». Варварин день вважався «бабським» святом, тому жінки в цей день куделю не пряли, дозволялося тільки молоти толокно і тіпати льон.

Католики зверталися саме до Варвари під час грози. Її вважали захисницею від блискавки. Православні християн моляться їй, щоб уникнути раптової смерті, коли не встигаєш покаятися. Таку смерть вважали покаранням. А також Варвара – заступниця жінок. Її просять захистити від несправедливого чоловіка, а вагітні моляться про здоров'я для себе і малюка.

Наші предки вважали, що з цього дня росте світловий день, хоча і трохи. Серед традицій був молебень матерів біля ікони Варвари. Її просили дати дітям здоров'я і захистити їх від зла. Купці, військові, мандрівники і всі, у кого небезпечна професія, просять захистити від раптової смерті і від ударів блискавки.

Народні прикмети на 17 грудня

Популярні новини зараз
Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф Українців попередили про "важкі" платіжки за світло Отримаєте менше – не дивуйтесь: Пенсійний фонд попередив про зміну розміру субсидії Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК
Показати ще

Для господарок це час підготовки до Нового року, коли готують різні солодощі у вигляді пряників і льодяників. Їх потім можна подарувати дітям на День святого Миколая, який скоро настане. Також не можна в цей день прати, білити, місити глину. Рукоділлям займатися можна, але спочатку треба прочитати молитву: «Варвара прийшла, все під заборону взяла. Тільки шити і в'язати дозволила, коли я слово Боже говорила» і три рази сказати «Отче наш». З їжі, якщо не постите, можна приготувати вареники з сиром або маком. Ними пригощають сім'ю і випадкових гостей. Тільки випадкових, тому що не можна запрошувати нікого до себе в дім.

Цвіт вишні, фото: ФотоКто
Цвіт вишні, фото: ФотоКто

Також на Варвару є ворожіння. Щоб дізнатися свою долю, дівчина може зірвати гілочку вишні і поставити її у воду. Якщо до Різдва вона розпустилася, то в її домі оселиться удача і щастя, а якщо ні, то варто чекати хвороб і неприємностей. Щоб дізнатися стать майбутньої дитини, мама або бабуся вагітної повинні наліпити багато вареників і тільки в один покласти цукор, а ще в один – перець. Вагітна каже: «Перчик попався – синочок дістався, грудка цукру – буде у мене донька». Якщо першим попався вареник з цукром – буде дочка, якщо з перцем – син.


Як повідомляв Знай.ua багато людей дуже бояться високосного року. І не дивно, адже існує стільки прикмет з цього приводу. Дізнайтеся, чи 2020 рік буде таким страшним або все це просто забобони.

Також Знай.ua писав, що європейські синоптики надали свій прогноз погоди на цю зиму, в 2019 і в 2020 році. Холодна пора покаже, якою вміє бути: м'якою, зі снігопадами, але також і з морозами.

Нагадаємо, 2020 рік – це рік білого Щура. Вн принесе багато приємних моментів. Але деяким знакам Зодіаку все ж варто перестрахуватися. Чого чекати в 2020 році від металевого Щура розповіли астрологи.