Піст 10 Тевета

10-е Тевета – найсумніша подія в єврейській історії. У 3336 році 10 Тевета (за нашим календарем це 424 до н. е.) Навуходоносор почав облогу Єрусалиму. Вона була такою довгою і важкою, що в підсумку місто був захоплене, зруйноване, спалений Храм, а євреїв вислали в Вавилон. Тоді вирішили, що цей день стане днем молитви і посту. У багатьох історичних подіях євреї знаходять духовні та містичні передумови, і це – не виняток. Вважається, що коли євреї з'явилися в Ізраїлі, Бог поставив їм умову. Вони повинні були дотримуватися законів, щоб «не викинула вас земля». А тоді тільки деякі євреї дотримувалися божих законів і заповідей, а інші перейняли звичаї язичників і поклонялися їх ідолам. Бог послав пророків Ізраїлю, але і їх не послухали, тому Він розгнівався і Ізраїль пав. Але 10 Тавета – не тільки день спогадів і скорботи, а також і час, коли треба намагатися виправити свої вчинки.

Після створення держави Ізраїль цей день отримав ще один сенс. Тому цей день став Днем загального Поминання – Днем пам'яті жертв Катастрофи, дата загибелі яких не відома, і тих, за кого нема кому прочитати поминальну молитву. Так що є традиція запалювати поминальну свічку і вимовляти відповідну молитву в цей день.

Свята 7 січня, фото: Я-Тора
Свята 7 січня, фото: Я-Тора

Православні свята:

  • Різдво Христове (Різдво Господа нашого Ісуса Христа).
  • Святки
  • Поклоніння святим волхвам: Мельхиору, Гаспару і Валтасару.

Різдво

Мало хто зараз не знає, що Різдво є одним з найважливіших християнських свят. Його також вважають державним в понад сотні країн світу. Православні християни відзначають Різдво 7 січня, на 2 тижні пізніше, ніж католики. Свято встановили на згадку про народження Ісуса Христа, Сина Божого, у Віфлеємі від Діви Марії. Також в цей день закінчується досить строгий 40-денний пост. З 6 на 7 січня проводять богослужіння, а потім наступають святкові дні. У наших пращурів Різдво злилося зі Святками, тому і святкують 12 днів між Різдвом і Хрещенням. Тому багато традицій збереглися ще з часів язичництва.

Різдво, фото: Униан
Різдво, фото: Униан

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Існує багато прикмет і звичаїв. Якщо дівчина страждає від нещасної любові і хоче звільнити своє серце, то вона повинна взяти камінь і розжарити його в печі. А потім його потрібно втопити в ополонці. Якщо камінь розколеться від холоду, то нерозділене кохання покине дівчину. Для старших жінок було інше заняття, потрібно було обмести всі кути хати віником з кропиви. Це повинно було відігнати нечисту силу.

Народні прикмети на 7 січня


Як повідомляв Знай.ua багато людей дуже бояться високосного року. І не дивно, адже існує стільки прикмет з цього приводу. Дізнайтеся, чи 2020 рік буде таким страшним або все це просто забобони.

Також Знай.ua писав, що європейські синоптики надали свій прогноз погоди на цю зиму, в 2019 і в 2020 році. Холодна пора покаже, якою вміє бути: м'якою, зі снігопадами, але також і з морозами.

Нагадаємо, 2020 рік – це рік білого Щура. Вн принесе багато приємних моментів. Але деяким знакам Зодіаку все ж варто перестрахуватися. Чого чекати в 2020 році від металевого Щура розповіли астрологи.