Туриці – давнє свято слов'ян
У слов'ян до приходу християнства цей день був присвячений туру – дуже шанованій тварині з магічною силою. В турі втілюється союз Велеса і Перуна на славу і процвітання Роду слов'янського. Його вважали покровителем пастухів, гуслярів і скоморохів (як і грецького Пана), ігор, танців, різного веселощів, лісових звірів і гаїв. На півночі його представляли гордим оленем, а в тайзі – сохатым.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Свято Дев'ятнадцятого дня місяця Султан – свято багаї
В громаді бахаї сьогодні відзначають це свято. Хоча у нього є свій початковий порядок проведення, але для людей відкриті всі можливості творчості і різноманіття варіантів. Свято складається з трьох частин: молитовна, адміністративна та соціальна. Під час будь-якої з них може звучати музика. Особливо заохочують використання культурних традицій, щоб проводити кожну частину свята, тому що так він стає своєрідним у кожному соціумі і піднімає настрій присутніх.
Всесвітній день снігу
Щороку в один з недільних днів січня з ініціативи Міжнародної федерації лижного спорту (FIS) зазначається нове свято — Всесвітній день снігу (World Snow Day) або Міжнародний день зимових видів спорту. Вперше дату відзначили тільки взимку 2012 року.
Головна мета Дня — підвищити інтерес до зимових видів спорту та залучити молодь в активний спосіб життя. В цей день традиційно проходять різні «снігові фестивалі», під час яких діти та дорослі зможуть взяти участь у змаганнях на ковзанах, лижах або сноубордах.
Всесвітній день релігії
Щорічно у третю неділю січня за ініціативою ООН увесь світ відзначає Всесвітній день релігії (World Religion Day). Свою історію це свято веде з 1950 року, коли національний орган управління Віри Багаї в США заснував його з метою проголошення єдиної сутності всіх світових релігій і демонстрації того, що релігія – це, насамперед, сила для об'єднання світу, а не розбрату.
Хрещення Господнє (Святе Богоявлення) у східних християн
Це одне з найдавніших християнських свят. Його встановили ще за часів апостолів. У свята є більш давні назви: «Елифанія», що перекладається як явище, і «Теофанія» - Богоявлення. Іноді його ще називають Святими Світами, Світами або празником Світел. Тому що сьогодні Бог прийшов у світ, щоб явити йому Світло Неприступне. Водосвяття проводять напередодні і в саме свято Богоявлення на честь того, як Спаситель Своїм Хрещенням освятив воду. Люди приходять до річок та інших водойм, щоб набрати води, скупатися в ополонці, яку перш освячують.
Знаменні події, що відбулися 19 січня:
1655 - в Охматівській битві українські козаки розбили військо Речі Посполитої.
1903 - оголошено проведення першої велогонки «Тур де Франс» - найпрестижнішого популярного спортивного велозмагання наших днів.
1907 - в журналі «Вар'єте» з'явилися перші рецензії на кінофільми.
1915 - француз Георг Клод отримав патент на неонову трубку, яку використовували для зовнішньої реклами.
1938 - американська фірма «General Motors» перша в світі почала серійне виробництво дизельних двигунів
1946 - створено Союз українців у Великобританії.
1955 - Президент США Дуайт Ейзенхауер дозволив вперше показати по телебаченню зняту прес-конференцію.
1963 - відбувся перший виступ гурту The Beatles на телебаченні
1966 - Індіра Ганді стала третім прем'єр-міністром Індії.
1978 - у Німеччині випущено останній автомобіль «Volkswagen Käfer».
2014 - у Києві на вулиці Грушевського почалося збройне повстання проти диктаторського режиму Януковича (Вогнехреща).
Народні прикмети на 19 січня
Іменини 19 січня:
Іван, Міхей, Роман, Лідія, Марія, Лаврентій, Андрій, Домніка.
Як повідомляв Знай.uа 19 січня в Україні відзначають Водохреща, не забудьте
Також Знай.uа писав, існує один суперечливий напій, який
Нагадаємо, щоб позбавитися від зайвої ваги, яка з'явилася за час свят, потрібно використовувати тільки