Минулого року у 130 українських школах почали факультативно викладати курс "Основи сім'ї". Автори підручників для 10-го і 11-го класів вчать дітей, як збудувати щасливу сім'ю, а також зберегти і примножити любов. Ось деякі тези курсу: сімейні пари мають практикувати сексуальне мовчання, одружуватись краще до 30 років і мати по троє дітей.

Водночас деякі батьки закликали цей курс скасувати, бо в ньому є сексизм та дискримінація. Через критику в грудні 2019 Міносвіти тимчасово зупинило викладання "Основ сім'ї" в школах, а науково-методична рада з питань освіти має вирішити його майбутнє, пише BBC.

Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC
Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC

Автори курсу підіймають низку важливих тем виховання та освіти. Однак поряд з цим використовують досить специфічні твердження. Наприклад, учням розповідають про високий рівень розлучень в Україні і пропонують подумати над тим, а що ж було не так у сімейному житті українців.

У курсі зазначається, що дітей треба планувати. Проте, серед засобів планування найбільше уваги приділяють так званому "методу розпізнавання плідності". Тобто учням 10-го класу радять вираховувати дні циклу, а не використовувати контрацепцію. Цікаво, що автори не розповідають, як саме вираховувати ці дні, але радять дівчатам поспілкуватися з мамами.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC
Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC

Загалом про контрацепцію у курсі "Основи сім'ї" йдеться небагато. проте сказано, що вона має "протизаплідну або абортивну дію". Згадують такі методи, як кастрація, гормонотерапія, внутрішньоматкові спіралі, які назвали абортивними засобами. Водночас жодного слова про презервативи. На думку авторів використання контрацепції "певною мірою суперечить природі сім'ї", а також "завдяки контрацепції сексуальність стає товаром".

Кілька розділів присвячено тому, як молодому подружжю побудувати стосунки з батьками, як налагодити діалог між собою і говорити відкрито про свої почуття. Одруженим людям також радять вчитися практиці "сексуального мовчання". Автори розмірковують, що у житті бувають моменти, коли від сексу треба тимчасово відмовитись, бо "вміння чекати є вагомим елементом людської зрілості."

Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC
Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC

Також учням розповідають про те, що до шлюбу варто утриматися від сексу. За словами авторів, ті, хто не займається сексом до шлюбу, відчувають значно вищий рівень сексуального задоволення у шлюбі. Попри відсутність жодних згадок про презервативи, учням розповідають, що, якщо мати секс "за межами подружжя", то є ризики отримати ВІЛ та генітальний герпес.

Серед показників, які "свідчитимуть про високий рівень моралі нашого суспільства", автори називають зниження кількості розлучень і шлюбів без реєстрації, а ще "традицію укладання шлюбів до 30 років" і збільшення кількості дітей у кожній родині до трьох. Окремий розділ підручника присвячено абортам та їх наслідкам, які називають гріхом та прямим вбивством.

Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC
Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC

Учнів закликають пробачати образи, не поспішати з одруженням і разом з цим пишуть, що "любов залишає людину лише тоді, коли вона перестає на неї заслуговувати".

Щодо виховання дітей автори вважають, що дружина - більш ефективний вихователь дітей, а тому має допомогти чоловіку стати кращим батьком, скеровувати його, хвалити і підкреслювати його виховний потенціал.

Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC
Курс "Основи сім'ї", скріншот: BBC

Нагадаємо, раніше всесвітній страждалець Кіану Рівз увірвався до української школи і наробив галасу

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Раді взялись за українські школи: за що каратимуть учнів і які надбавки приготували вчителям

Також "Знай.ua" писав, що в Міносвіти заявили, що українські ВНЗ "халявних" грошей більше не отримають