В Україні, як і в більшості країн світу, існує дворівнева банківська система, де на першому рівні знаходиться центральний банк — Національний банк України, на другому — комерційні банки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНаціональний банк, відповідно до Конституції, є особливим та незалежним від Уряду органом державного управління України, основними функціями якого є формування грошово-кредитної політики країни, емісія та забезпечення стабільності національної валюти — Гривні, управління державними золотовалютними резервами, регулювання та нагляд за діяльністю комерційних банків.
Проте, як стало відомо, у 2019 році серед українських банків розпочалася значна тенденція до скорочень свої підрозділів. Так, українські банки за попередній рік скоротили кількість структурних підрозділів на 6% або на 507 відділень.
Про це повідомляє прес-служба Національного банку.
За даними НБУ,
- Ощадбанк закрив 303 відділення,
- Приватбанк 93,
- Промінвестбанк 55.
Проте, незважаючи на це станом на 1 січня 2020 року Ощадбанк залишається лідером за кількістю підрозділів 2,327 тисячі, а Приватбанк займає друге місце 1,928 тисячі відділень.
Великі мережі підрозділів також мають Райффайзен банк Аваль (496) і Укрсиббанк (284).
2019 році найбільше збільшення мережі підрозділів показав ПУМБ, відкрив 28 відділень.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський також взяв участь у презентації програми "Дія"
Як повідомляв портал "Знай.uа" у Верховній Раді назвали неминучим підвищення пенсійного віку.
Також Знай.uа" писав, що у законопроєкт №257, який забороняє повернення банків їхнім колишнім власникам, додали суттєві правки, які дають шанси колишнім власникам Приватбанку отримати компенсацію.