В Україні при нестачі страхового стажу його можна докупити. Та чи доступно це пенсіонерам і чи потрібно взагалі?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПенсійна реформа, мінімальний розмір пенсій, її підвищення та страховий стаж, які обчислюються в Пенсійному фонді України - питання, які цікавлять не тільки пенсіонерів, а й тих, хто наближається до пенсії. Ці теми - одні з найбільш обговорюваних останнім часом, передає Politeka.
Сьогодні зовсім неважливо, хто та скільки працював, враховуючи радянський період чи без нього. Найголовніше - розмір оплати роботодавцем страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Страховий стаж можна розрахувати
У тому випадку, якщо його не вистачатиме, можна докупити. Але вартість придбання стажу не така вже й маленька.
Страховий стаж - це період, впродовж якого ви чи хтось замість вас (наприклад, учбовий заклад, роботодавець) сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України.
Поняття страховий стаж з'явилося в Україні у 2004 році. До цього стаж називався трудовим. Трудовий стаж - це той період роботи, що підтверджується записами у трудовій книжці або іншими документами, а не сплаченими страховими внесками, як це є зараз.
Як перевірити свій стаж
Це можна зробити через інтернет - на порталі електронних послуг Пенсійного фонду, але спочатку слід пройти реєстрацію. Щоб користуватися цим порталом, треба або створити свій електронний підпис, або отримати реєстраційний код у відділенні Пенсійного фонду. І для цього треба туди прийти.
Досвід показує, що уся ця процедура досить непроста не лише для людей старшого віку, але й для молодших.
Крім того, у багатьох відділеннях Пенсійного фонду встановлені "інформаційні кіоски". Але, мабуть, найпростішим способом є звернення до інспектора Пенсійного фонду, який має доступ до порталу, і може за кілька хвилин видрукувати інформацію про ваш стаж.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо, раніше
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що