Пенсію в Україні хочуть поступово перевести з солідарної на накопичувальну, що кардинально змінить пенсійну систему в Україні.

Накопичувальна пенсія давно і успішно діє в розвинених країнах, і незабаром в Україні також можуть почати нараховувати виплати за цією системою.Тому зрозуміло, що українців цікавить, як буде працювати накопичувальна пенсія після реформи, скільки потрібно буде відраховувати і як можна буде отримувати виплати при виході на заслужений відпочинок.

На найважливіші питання щодо накопичувальної пенсії відповіла Галина Третьякова - голова комітету ВР з питань соцполітики і головний адепт накопичувальної системи.

Так, згідно з новим законопроектом № 2683 "Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення", який зараз знаходиться в розробці, роботодавець в обов'язковому порядку повинен буде відраховувати 2% від зарплати, а працівник - від 1% на спеціальний особовий рахунок.

Пенсіонери, фото: РБК
Пенсіонери, фото: РБК

Популярні новини зараз

Померла дружина Віктора Януковича Людмила - у президента-втікача відреагували на заяву

Ірина Федишин втерла носа Олі Поляковій, показавши неймовірно довгі ноги: коротенька сукня не сховала нічого

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

Показати ще

Кожен працівник за бажанням зможе збільшувати цей відсоток, але при цьому роботодавець зобов'язаний пропорційно доповнювати виплати працівника, в залежності від того, на скільки він буде підвищувати відсоток. Наприклад, якщо працівник вирішить платити 2% замість одного, то роботодавець повинен буде підвищити внесок пропорційно, тобто з 2 до 3 відсотків. Таким чином, в сумі вийде 5%.

Тобто, роботодавець повинен "паритетно" підтримати такий ріст внесків і платити аналогічну суму, але при цьому не більше 5% від доходу працівника - з урахуванням обов'язкових і добровільно збільшених платежів.

Галина Третьякова, каже, що все буде залежати від бажання і можливостей працівника.

"Якщо хочете, щоб це було 10% або 15%, то домовляйтеся, на яких принципах будете робити такий власний вже для кожної конкретної людини накопичувальний фонд", - стверджує нардеп.

Галина Третьякова, InfoResist
Галина Третьякова, InfoResist

Важливим нюансом нововведення є те, що всі відрахування будуть надходити не в ПФУ (як єдиний соціальний внесок), а в спеціально створене Пенсійне казначейство. З цього органу гроші будуть перерозподілятися на рахунки українців в уповноважених для цього банках.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, накопичувальна пенсія є одним з найбільш спірних питань в Україні

Як повідомляв портал Знай.ua, українцям будуть підвищувати пенсійний вік нескінченно, коли чекати заслуженого відпочинку.

Також Знай.ua писав, в Україні змінять систему прописки, як зареєструвати місце проживання