На фоні невпинного потоку обурень киян щодо працюючих й досі десятків храмів на території столиці та масових вимог від міської влади про негайне їх закриття наразі не менше скарг викликають й інші гострі питання. Це і гучний скандал із багатомільйонними витратами з бюджету на розміщення по Києву білбордів із зображенням усміхненого столичного голови Віталія Кличка із підписом "Досить шастати", і шалені суми в платіжках, і низка питань щодо викритих жителями сумнівних фактів у справі із масовими пожежами лісів. Чи охопив ці питання в ході сьогоднішнього онлайн-брифінгу голова КМДА, дізнавалися Знай.ua.

Тисячі українців прийшли на Великдень в церкві, фото: Обозреватель
Тисячі українців прийшли на Великдень в церкві, фото: Обозреватель

За добу майже 100 хворих: 13 з них – монахи з двох храмів

Ситуація із розповсюдженням Covid-19 серед мешканців міста дедалі загострюється. Станом на 22 квітня, в Києві зареєстровано вже 899 лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірус.

"Кількість киян, у яких лабораторно підтвердили захворювання на коронавірус, збільшилася на ще на 97 людей. З них 10 медиків. Захворіли 34 жінки, віком від 22 до 83 років, і 7 дівчат, віком до 17 років. Також 52 чоловіка, віком від 18 до 85 років, і 4 хлопців до 17 років. До лікарень столиці госпіталізували 21 пацієнта", – повідомляє мер Києва Віталій Кличко.

Популярні новини зараз
Сім'ї отримають більше грошей: як змінився розмір соцдопомоги Мобілізацію в Україні можуть скасувати: що пропонують натомість Навесні пенсії українців перерахують: на скільки можуть збільшитись виплати За кіло каші доведеться віддати 93 грн: супермаркети оновили ціни на рис, гречку та макарони
Показати ще

І, схоже, панічне хвилювання жителів мегаполісу щодо негайного зачинення на карантин міських храмів, не даремне.

Серед виявлених хворих знову чергова "партія" церковних служителів: 1 монах Києво-Печерської Лаври та 12 монахів Покровського Голосіївського чоловічого монастиря, який відсьогодні стане лише третім храмом, який влада вирішила закрити.

В топі скандалу – білборди та витрати з бюджету: "Кияни не миші!"

Втім, лаконічні відповіді мера Києва в ході коротеньких "карантинних" звітів, які зазвичай не охоплюють навіть частини надважливих для містян проблем та питань, м'яко кажучи, не влаштовують людей. З кожним днем з'являється все більше коментарів обурення як на сторінках громадських об'єднань, так і на сторінках столичної мерії та, безпосередньо, самого Віталія Кличка.

Також й досі без ґрунтовних офіційних пояснень щодо коштів, виділених на розміщення резонансних "усміхнених" білбордів, які масово з'явилися у місті як раз в період масового зростання кількості хворих на небезпечний вірус. Це спровокувало справжнє "цунамі" негативних коментарів та дорікань і вже майже тиждень не сходить з топу найобговорюваніших фактів серед киян.

"Віталію Володимировичу, не ганьбіть себе, і приберіть дебільну рекламу "Досить шастати"! Ви принижуєте себе та своїх виборців. Кияни не миші, та і Ви не кіт. Якщо так вже несила пропіаритися на вірусі, повісьте щось, що об'єднує Вас з містянами. Типу: 36,6 разом! Поваги як політику буде набагато більше", – наголошує автор одного із дописів, киянин Олександр Крикунов.

Білборд Віталія Кличка - фото з Фейсбук
Білборд Віталія Кличка - фото з Фейсбук

Жителі столиці вимагають від київського мера чітких пояснень щодо сумарних витрат з бюджету міста.

Платіжки більші за минулий місяць: "Батареї гріли в півсили, газ дешевшає – коли ви вже нажеретесь?!"

Незважаючи на значне здешевлення вартості газу, суми у комунальних платіжках мешканців міста не зменшилися, а навпаки неабияк зросли. А, зважаючи на те, що чимала кількість киян із введенням карантинних обмежень залишилася без роботи, це помітно вдарить по сімейному бюджету багатьох родин.

Десятки користувачів не просто у розпачі від такого "бардаку", а наполягають на тому, що міська влада, навпаки, має якось підтримати людей і, взагалі, списати оплату за комунальні послуги за рахунок їхніх податків.

Водночас, однією з найпоширеніших комунальних проблем залишається "фейкова" дезінфекція у місті.

Мешканці Правого та Лівого берегів Києва вже котрий тиждень поспіль буквально атакують офіційні сторінки столичного голови, проте конкретної відповіді за проблемними адресами так і не отримали.

Хвиля пожеж викликає підозри у громадян: "Чому гасять не на початковій стадії та де поліція?"

Також чимало нарікань викликає низка пожеж у Київській та сусідніх областях.

"Чому так багато пожеж?! Ніколи такого не було, щоб одночасно повсюдно палали пожежі. Це диверсія, може пора визнати це і діяти на випередження?! І чому гасять пожежі, коли вони вже охопили сотні гектар лісу, а не на початковій стадії, поки горить одна трава?!", – обурюється киянка Валентина Савіцька.

Пожежа у Чорнобилі, фото Facebook ДСНС
Пожежа у Чорнобилі, фото Facebook ДСНС

Люди дивуються, чому досі не повідомлено про покарання винних і чому у небезпечних зонах не працюють правоохоронці.

"Де поліція, чому немає жодного протоколу на відповідальних за протипожежну безпеку? Чому не оштрафували жодного палія сміття?", – пише киянин Віталій Крижановський.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.