На період військового стану в країні виплата допомоги з безробіття для українців не може перевищувати 90 календарних днів. Цю норму передбачено законопроєктом №6067, який уже підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

У рамках ухваленого законопроєкту було внесено новий пункт 33 до Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття". Він свідчить, що під час військового стану тривалість виплати допомоги з безробіття не може перевищувати 90 календарних днів.

Допомога по безробіттю, скріншот: YouTube
Допомога по безробіттю, скріншот: YouTube

Зазначається, що безробітні, термін виплати допомоги яких на дату набрання чинності цим законопроєктом перевищує 90 днів, зможуть отримувати допомогу ще протягом 30-денного періоду, а потім виплати зупиняються.

Гроші. Фото: скрін youtube
Гроші. Фото: скрін youtube

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Водночас для осіб передпенсійного віку тривалість виплати допомоги не може перевищувати 360 календарних днів, але за умови, що до призначення пенсії залишається рік, і людина має необхідний стаж для отримання пенсійних виплат за віком. Варто наголосити, що допомога з безробіття призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, уряд недофінансує наступного року соціальну сферу на 20 млрд. грн: де візьмуть гроші на пенсії та соцвиплати.

Також наш портал інформував, грошова форма субсидій та опалювальний сезон в умовах війни: у Міністерстві соціальної політики розповіли про зміни.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, у Міністерстві соціальної політики готуються запровадити універсальну соцдопомогу: хто з українців її отримуватиме.