Нещодавнє та дуже стрімке подорожчання яєць шокувало багатьох українців, проте ситуація потихеньку стабілізується. Причини зростання цін відомі всім - сезонний попит, значне скорочення поголів'я курей та падіння виробництва через війну в країні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ Мінагрополітики
Більше того, для забезпечення попиту та стабілізації ринку виробники вже відновлюють поголів'я птиці.
"Орієнтовно до кінця року посадять як мінімум +6,5 млн шт. птиці, що на 35-40% більше у порівнянні до поголів’я вересня. Від моменту посадки до старту повноцінного знесення яєць проходить 150 днів (5 місяців). То ж, можемо очікувати зниження ціни до економічно обґрунтованої", - зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
Також українцям пообіцяли, що зниження ціни буде тоді, коли збільшиться поголів'я курей-несучок.
За даними, найбільше падіння виробництв було зафіксовано у квітні 2022 року. Виробили 3780 млн. яєць, що на 17,3% менше виробництва у квітні 2021 року (4573 млн). З травня спад виробництва вийшов на плато, а з липня падіння трохи прискорилося. У вересні темп падіння знизився, було вироблено 9295 млн яєць, що на 15,7% менше, ніж у вересні 2021 року.
З початку вересня 2022 року динаміка ціна на яйця зросла з 29,91 грн. за 1 дес. у середньому по Україні до 62,01 грн. станом на 27 жовтня. При цьому найбільший приріст (16% на попередній тиждень) спостерігався 7 жовтня до ціни зафіксованої 30 вересня.
У міністерстві заявили, що зараз зростання роздрібної ціни суттєво уповільнюється, якщо тиждень тому ціна зросла на 9 в.п., то станом на сьогодні з 21.10 до 27.10 ціна зросла на 4 в.п.
Нагадаємо, чому пенсіонери, які працюють, отримують більше грошей: у ПФУ дали відповідь
Раніше ми писали про те, що найбільші штрафи за порушення правил дорожнього руху в Україні: можна купити нову "ластівку"
Як повідомляв Знай.ua, пенсія у воєнний час: українцям показали важливі суми за жовтень, чого чекати у листопаді