Нещодавнє та дуже стрімке подорожчання яєць шокувало багатьох українців, проте ситуація потихеньку стабілізується. Причини зростання цін відомі всім - сезонний попит, значне скорочення поголів'я курей та падіння виробництва через війну в країні.

У Мінагрополітики повідомили, що закупівельні ціни на тендерах на курячі яйця припинили своє зростання. Станом на 20 жовтня середня закупівельна ціна торговими мережами склала 59,6 грн. за 1 десяток, а ось під кінець місяця (27 жовтня) ціна становить 60,1 грн. за десяток.

Яйця, фото: скріншот з відео
Яйця, фото: скріншот з відео

Більше того, для забезпечення попиту та стабілізації ринку виробники вже відновлюють поголів'я птиці.

"Орієнтовно до кінця року посадять як мінімум +6,5 млн шт. птиці, що на 35-40% більше у порівнянні до поголів’я вересня. Від моменту посадки до старту повноцінного знесення яєць проходить 150 днів (5 місяців). То ж, можемо очікувати зниження ціни до економічно обґрунтованої", - зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Популярні новини зараз
Головне за 5 лютого: штраф українцям за одяг, майбутнє Горбунова та Осадчої, подорожчання тарифів Lifecell Ціни на цибулю встановили історичний рекорд: у середньому в 4 рази дорожче, ніж минулого року Не робіть пюре і не смажте: як смачно і швидко приготувати картоплю, яку ви точно ніколи не куштували Доведеться давитися цикорієм? Українські супермаркети підняли ціни на каву, стосується кожної марки
Показати ще

Також українцям пообіцяли, що зниження ціни буде тоді, коли збільшиться поголів'я курей-несучок.

Курки, скріншот: YouTube
Курки, скріншот: YouTube

За даними, найбільше падіння виробництв було зафіксовано у квітні 2022 року. Виробили 3780 млн. яєць, що на 17,3% менше виробництва у квітні 2021 року (4573 млн). З травня спад виробництва вийшов на плато, а з липня падіння трохи прискорилося. У вересні темп падіння знизився, було вироблено 9295 млн яєць, що на 15,7% менше, ніж у вересні 2021 року.

З початку вересня 2022 року динаміка ціна на яйця зросла з 29,91 грн. за 1 дес. у середньому по Україні до 62,01 грн. станом на 27 жовтня. При цьому найбільший приріст (16% на попередній тиждень) спостерігався 7 жовтня до ціни зафіксованої 30 вересня.

У міністерстві заявили, що зараз зростання роздрібної ціни суттєво уповільнюється, якщо тиждень тому ціна зросла на 9 в.п., то станом на сьогодні з 21.10 до 27.10 ціна зросла на 4 в.п.

Динаміка цін на яйця, дані Мінагрополітики
Динаміка цін на яйця, дані Мінагрополітики

Нагадаємо, чому пенсіонери, які працюють, отримують більше грошей: у ПФУ дали відповідь

Раніше ми писали про те, що найбільші штрафи за порушення правил дорожнього руху в Україні: можна купити нову "ластівку"

Як повідомляв Знай.ua, пенсія у воєнний час: українцям показали важливі суми за жовтень, чого чекати у листопаді