Зовсім недавно Міністерство освіти і науки України отримало нового керівника, на що чекали певні представники цієї сфери, вважаючи, що Сергій Шкарлет дуже погано виконував свою роботу.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНовим міністром став директор Малої академії наук Оксен Лісовий. Ексглава МОН заявив, що він надалі продовжить працювати у сфері освіти та науки. А зараз варто проаналізувати те, як публічно розмовляв Сергій Шкарлет. Адже багато хто міг помітити, що він часто використовував "суржик".
Наприклад, наприкінці листопада 2022 року, в ефірі нацтелемарафону Сергій Шкарлет якось сказав "українська освіта з Херсонщини нікуди не уходила", тоді як правильно використовувати "не йде", "не покидає". У ще одному ефірі — за 14 листопада — ексміністр припустився таких мовних похибок, як "на якій знаходилось 137 шкіл", "пошкодження від п'ятИдесяти відсотків", "48 школ" и "сідав на стульчику".
Правильно буде сказати так: "137 шкіл розташовані", "пошкодження від п'ятдесяти відсотків", "шкіл" и "на стільчику".
Цього ж місяця, 28 листопада, помилки були допущені не менш серйозні — "пане Вадіме", "форум проходивши", "найбільше проблем", "ми не стоїмо на місці", "аптєчкі".
Первый вариант практический правильный, однако Сергей Шкарлет должен был обратиться "пане Вадиме", "форум відбувся" (тому що, в нього немає ніг), "найбільше проблем", "не стоїмо на місці" и используем "аптечки".
Нагадаємо, вступна кампанія 2023: чи діятимуть пільги для абітурієнтів
Як повідомляв "Знай.uа", школярам хочуть додати рік навчання через війну та "корони": прогалини потрібно компенсувати
Знай.uа писав, 21-річна дівчина заробляє від $30 тисяч, "гавкаючи" і виконуючи чужі бажання: сильно не хотіла у ВНЗ