З 1 вересня в Україні запустять довгоочікуваний проект "Нова українська школа". Міністерство освіти і науки вже оприлюднило повний список основних положень, на яких буде базуватися ця система.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ першу чергу зміни торкнуться молодшої школи – дітей будуть вчити не тільки читати і писати, а також активно вивчати соціальні навички: правила комунікації, емоційний інтелект і багато іншого.
Нововведення для першокласників
Найважливіша зміна в освіті - це орієнтація на індивідуальні потреби дитини, а не пристосування кожного школяра до єдиної навчальної системи.
Нова українська школа: концепція
Сучасні діти зовсім по-іншому сприймають інформацію і для них не підходить та система, яка існувала раніше. Приміром, у Міносвіти запевняють, що колишній методи взагалі варто забути – учні не повинні тільки "слухати і повторювати".
Школа для всіх
Мова йде про інклюзивну освіту – врахування індивідуальних потреб кожної окремої дитини, незалежно від стану його здоров'я і розвитку. Тепер не треба буде пристосовуватися під шкільну програму вивчення предметів, натомість на перший план вийде отримання соціальних навичок: вміння працювати в команді, висловлювати свої емоції і думки, знаходити рішення для складних завдань.
Зміни для вчителів
До початку нового навчального року 22 тисячі українських вчителів перших класів пройшли онлайн-курси з підвищення кваліфікації. Ці курси є у вільному доступі в інтернеті, тому в міністерстві освіти рекомендують і батькам ознайомитися з нововведеннями, щоб краще розуміти організацію навчального процесу своєї дитини.
Нова українська школа: структура
Після додаткового навчання всі викладачі пройшли перевірку і підтвердили свою компетентність в місцевих інститутах післядипломної освіти. На навчання та підвищення кваліфікації вчителів Міносвіти виділило 385 мільйонів гривень.
Освітній простір
Так звана система "соціального орієнтування", або простими словами – зробити ставку не на підручники, а живу, емоційну комунікацію дітей. Книги теж будуть, та вони більше не головна частина навчального процесу, а всього лише його база.
Домашніх завдань в школі не буде, все, що потрібно для освоєння і закріплення програми дитина буде робити в стінах школи, разом з учителем і однокласниками. Замість табелів, батьки отримуватимуть свідоцтва досягнень, в якому буде надано характеристику їхньої дитини, а не оцінки.
Нова українська школа: основні освітні напрямки
Щоранку вчитель буде зустрічати дітей, які не дзвінком, а в неформальній обстановці, де вони будуть обговорювати плани на день, ділитися емоціями, наприклад, від минулих вихідних. Це допоможе налаштувати дитину на навчання і поліпшити комунікативний процес.
"….нова шкільна реформа покликана зробити сучасних дітей інтелектуально гнучкими, щоб вони з легкістю могли вписатися в реалії сучасного суспільства", - підсумували у Міносвіти.
Дивіться: як працює нова українська школа?
Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України оприлюднило список основних вимог, яким повинна відповідати шкільна форма.
Як повідомляв Знай.ua, українські школи встановили черговий антирекорд.
Також Знай.ua писав, батькам порадили, як правильно і швидко зібрати дитину до школи.