Українці, які кілька місяців не здійснюють платежі за комунальні послуги, можуть позбутися свого житла. Позовну заяву щодо боржника постачальник комунальних послуг може скласти навіть при мінімальній заборгованості. Фіксованої суми боргу, через який можна звертатися до суду, на сьогоднішній день немає. Про це в інтерв'ю Обозревателю повідомив юрист Олег Щербак.

Правозахисник пояснив, що відразу квартиру на торги не виставлять. Боржнику повинні запропонувати підписати договір про реструктуризацію. При невиконанні пунктів угоди постане питання про майно боржника, яке можуть конфіскувати і продати, а за виручені кошти погасити борг частково або повністю.

Якщо все ж дійшло до продажу квартири, а це, за словами експерта, крайня міра, погашається вся заборгованість. Сума, яка залишиться у результаті угоди і всіх розрахунків, повертається боржникові. Разом з тим, юрист зазначив, що житло не виставлять на торги, якщо в ньому зареєстровані неповнолітні діти. Винятком стане лише документ, поданий в опікунську раду, про надання їм на момент продажу іншого житла.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Якщо боржник не згоден з сумою боргу, він може звернутися в суд і «домагатися справедливості». За словами експерта, шанси на успіх у цьому питанні, невеликі. Однак, якщо у людей немає рахунків у банку, іншого майна, нічого продати для виплати боргу, виробництво може бути закрито.

Процедуру продажу квартири можна зупинити в будь-який момент. Для цього необхідно повністю погасити наявну заборгованість.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що українці будуть платити за комуналку по-новому – якщо знайдуть, чим. У минулому році ВР прийняла кілька законів, що належать до комунальної сфери: "Про комерційний облік комунальних послуг", "Про житлово-комунальні послуги" та "Про енергетичну ефективність будівель". Раніше платити треба було за тим показникам, які показував лічильник в квартирі, за новими правилами «комерційним» приладом обліку буде вважатися будинковий лічильник. Крім того, українців, які вчасно не сплачують за комунальні послуги, зобов'яжуть виплачувати пеню.