У минулому році ВР прийняла кілька законів, що належать до комунальної сфери: "Про комерційний облік комунальних послуг", "Про житлово-комунальні послуги" та "Про енергетичну ефективність будівель". Раніше платити треба було за тим показникам, які показував лічильник в квартирі, за новими правилами "комерційним" приладом обліку буде вважатися будинковий лічильник. Крім того, українців, які вчасно не сплачують за комунальні послуги, зобов'яжуть виплачувати пеню.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Про це повідомляє видання Хвиля. Борги за комунальні послуги накопичує практично кожна десята квартира. І, як розповідають в Київській міськадміністрації, іноді не платять навіть заможні сім'ї, що живуть в дорогих районах столиці. Сукупний борг за комуналку зростає з кожним роком. Так, за даними Державної служби статистики, сукупний борг населення становить 40,6 млрд грн. Ця сума порівнянна з кредитним траншем МВФ.
Варто враховувати, що несвоєчасна оплата призводить до проблем у всій сфері ЖКГ. Так, якщо не платити за гарячу воду, підприємство-постачальник не зможе розплатитися за використовуваний обсяг холодної води і газу. Підприємство, яке займається водопостачанням, не зможе вчасно оплатити рахунок за електроенергію.
Про жалюгідний стан сфери ЖКГ в Україні - відео:
Щоб дисциплінувати українців, передбачили парламентарі покарання за борги – пеню. Правда, до другого читання в документі розмір пені скоротили з 0,1% за кожний день прострочення до всього лише 0,01%. Тобто, якщо заплатити за комуналку з запізненням на рік, розмір пені складе всього лише 3,65% від суми боргу. Такі штрафи – поширена європейська практика. Злісних неплатників не тільки відключають від води та електроенергії, але і змушують платити великі штрафи.
Закон «Про комерційний облік комунальних послуг» передбачає, що протягом року всі українці повинні встановити лічильники. Найчастіше установка буде відбуватися за рахунок постачальників комунальних послуг, а «зайві» витрати вони закладають у тариф. Як вже писав «Оглядач», в окремих випадках новий закон може призвести до того, що українцям доведеться платити за комунальні послуги сусідів.
Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" субсидії тепер теж будуть нараховувати по-новому. Цю реформу проводить в Україні Кабінет міністрів. Субсидії тепер стануть видавати живими грошима, а це значить, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені кошти. Якщо зможуть заощадити, звичайно.