У минулому році ВР прийняла кілька законів, що належать до комунальної сфери: "Про комерційний облік комунальних послуг", "Про житлово-комунальні послуги" та "Про енергетичну ефективність будівель". Раніше платити треба було за тим показникам, які показував лічильник в квартирі, за новими правилами "комерційним" приладом обліку буде вважатися будинковий лічильник. Крім того, українців, які вчасно не сплачують за комунальні послуги, зобов'яжуть виплачувати пеню.

Про це повідомляє видання Хвиля. Борги за комунальні послуги накопичує практично кожна десята квартира. І, як розповідають в Київській міськадміністрації, іноді не платять навіть заможні сім'ї, що живуть в дорогих районах столиці. Сукупний борг за комуналку зростає з кожним роком. Так, за даними Державної служби статистики, сукупний борг населення становить 40,6 млрд грн. Ця сума порівнянна з кредитним траншем МВФ.

Варто враховувати, що несвоєчасна оплата призводить до проблем у всій сфері ЖКГ. Так, якщо не платити за гарячу воду, підприємство-постачальник не зможе розплатитися за використовуваний обсяг холодної води і газу. Підприємство, яке займається водопостачанням, не зможе вчасно оплатити рахунок за електроенергію.

Про жалюгідний стан сфери ЖКГ в Україні - відео:

Популярні новини зараз
Виконавча служба не пощадить ухилянтів – заберуть квартиру і дружини теж Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Щоб дисциплінувати українців, передбачили парламентарі покарання за борги – пеню. Правда, до другого читання в документі розмір пені скоротили з 0,1% за кожний день прострочення до всього лише 0,01%. Тобто, якщо заплатити за комуналку з запізненням на рік, розмір пені складе всього лише 3,65% від суми боргу. Такі штрафи – поширена європейська практика. Злісних неплатників не тільки відключають від води та електроенергії, але і змушують платити великі штрафи.

Закон «Про комерційний облік комунальних послуг» передбачає, що протягом року всі українці повинні встановити лічильники. Найчастіше установка буде відбуватися за рахунок постачальників комунальних послуг, а «зайві» витрати вони закладають у тариф. Як вже писав «Оглядач», в окремих випадках новий закон може призвести до того, що українцям доведеться платити за комунальні послуги сусідів.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа" субсидії тепер теж будуть нараховувати по-новому. Цю реформу проводить в Україні Кабінет міністрів. Субсидії тепер стануть видавати живими грошима, а це значить, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені кошти. Якщо зможуть заощадити, звичайно.