У відкриті вікна вночі можуть залітати не тільки комарі, а й кажани.

Про це повідомляє Politeka.

Експерти відразу ж розповіли українцям, як потрібно діяти, коли до вашого помекання залетить летюча миша.

Найпростіший спосіб позбутися від непрошеного гостя – вимкнути світло в приміщенні і відкрити вікна і штори. Протягом години тварина вилетить назад на вулицю.

У разі, якщо це не допомагає, знову включите світло і спокійно дочекайтеся, коли хижак сяде на якусь поверхню, тоді його треба акуратно накрити коробкою або тканиною і відпустити на свободу.

Хоча на людей, як правило, вони не нападають, лучще брати рукокрилих в рукавичках, тому що вони можуть вкусити через необережний рух.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати
Показати ще

Якщо ви не збираєтеся ловити кажана, не потрібно включати світло, вона може сховатися за меблями і вилетіти тільки наступної ночі.

Також організація нагадала, що всі види кажанів в Україні знаходяться на межі вимирання, тому їх категорично не можна вбивати. Оскільки вони знаходяться в Червоній книзі, їх вбивство спричинить собою кримінальну відповідальність.

Кажани в цілому досить корисні тварини – одна летюча миша за ніч поїдає близько 2000 комарів. Всі, з летюших мишей, які мешкають на території України для людей небезпеки не представляють.

"Ми розуміємо, що у деяких людей буває фобія- необґрунтований страх перед кажанами. Якщо Ви ставитеся до таких людей і не можете пересилити свій страх, щоб відпустити залетіла до Вас миша на свободу, Команда порятунку тварин може допомогти (але тільки після обробки викликів , де є безпосередня загроза життю тварини)", – підсумували захисники тварин.

Разом з тим варто відзначити, що останнім часом у Київській області спостерігаються випадки захворювання, небезпечного для життя людини. Лікарі ветеринарних клінік зафіксували аномальні звернення постраждалих від дирофіляріозу, на який раніше хворіли тільки тварини. Призвести до цього може звичайний укус комара.

Найчастіші випадки – у Києві та Чернігові

Філяріоз – це захворювання, яке передається комарами – підшкірні глисти, які локалізуються в підшкірній клітковині. Зазвичай, це спостерігалося виключно у наших домашніх тварин-улюбленців, проте, виявляється, варто бути дуже уважним і їхнім господарям.

"Останнім часом стає все більше випадків, коли жертвами філярій стають люди. Я особисто допомагала обрати чоловікові медичний препарат на основі івермектину із розряду ліків для тварин, оскільки ті, що прописували йому лікарі, просто не допомагали. І це тільки один з прикладів – моїм колегам теж неодноразово доводилося стикатися із подібними випадками", – зазначає лікар ветеринарної медицини Оксана Чорна.

Невідомі в Дніпрі вбили зграю кажанів, занесених у Червону книгу

Нагадаємо, прадавня черепаха з дзьобом розкрила секрет еволюції.

Як повідомляв "Знай.ua", вчені з'ясували, як виглядав предок тварин.

Також "Знай.ua" писав, що ці міфічні створіння існували насправді.