Експерти заявляють, що в Україні на сьогодні найбільш затребуваними є 11 професій.

Про це розповів в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко. Як виявилось, ринок праці потребує слюсарів, електрозварювальників, токарів, пекарів, водіїв, продавців, кухарів, офіціантів, медсестер, трактористів та працівників з обслуговування сільськогосподарської техніки.

Під час прес-конференції у Києві посадовець зазначив, що існує великий дисбаланс на ринку праці між пропонованими вакансіями і попитом здобувачів.

У Державній службі праці сьогодні перебуває на обліку 304 тис. осіб. За словами Ярошенка, з них 47% мають вищу освіту, а у містах Київ, Одеса, Харків, Суми і Львів у центрах зайнятості з вищою освітою від 85% до 90% безробітних.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році 3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст
Показати ще

"Ми за півроку змогли перевчити, перекваліфікувати, підвищити кваліфікацію 88 тис. безробітних", - додав Ярошенко.

За даними Державної служби статистики, рівень безробіття в Україні в першому кварталі 2018 року знизився до 9,7%.

Нагадаємо, за словами керівника експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Катерини Криворученко, найбільш важко дається трудовим мігрантам розлука з сім'єю.

Таку інформацію експерти отримали опитавши самих заробітчан.

Крім того, українці, які виїжджають за кордон, готові миритися з тим, що займають посади нижче за статусом, ніж на батьківщині. Разом з тим реальність така, що держава, в яке приїжджають українці, як правило, на стороні своїх громадян, а не гостей.

Як повідомляв раніше Знай.ua, влада Польщі буде міняти законодавство в частині оплати праці іноземних громадян. На державному рівні буде прийнято рішення платити іноземцям менше.

Цю інформацію повідомила Катерина Криворученко, керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter, в ефірі 24 Каналу.

"Зараз у Польщі змінюють законодавство. На рівні держави там розглядають ініціативу платити менше, якщо ви іноземний громадянин. Тобто це певні державні регулятори, які так чи інакше впливають. Крім того, коли говорили про труднощі, серед них була саме неможливість в тому числі і працювати за спеціальністю. Це некомфортно для людей", – говорить Криворученко.

Також Знай.ua писав про те, що фінська сфера таксі страждає від нестачі кваліфікованої робочої сили. Про це пише Yle. Столична компанія Taksi Helsinki заявила, що могла б негайно найняти кілька сотень нових водіїв.