Українці в однакових будинках, але в різних містах, платять за комуналку по-різному.

Про це повідомляє Politeka.

Більш того, в одному місті може діяти відразу кілька тарифів на тепло і гарячу воду. Найчастіше на вартість тепла може вплинути місцева влада, яка затверджує програму розвитку і відповідає за стан мереж комунальних підприємств.

Відзначимо, зростання тарифів і програма субсидій торкнулася кожну другу українську сім’ю. Щорічно на компенсацію витрат на комуналку з бюджету витрачають близько 70 млрд грн. Але знижки потрібні далеко не всім українцям. У деяких містах навіть з невисокими зарплатами можна платити за комуналку без допомоги від держави.

Наприклад, в Южноукраїнську кубометр гарячої води обходиться всього лише в 15,84 грн, а опалення однокімнатної квартири – приблизно в 200 грн.

Водночас в столиці за такий же обсяг комунальних послуг доведеться заплатити практично в шість разів більше.

Популярні новини зараз
Школярі будуть вдома довше: скільки триватимуть зимові канікули Melovin заліз у ванну голяка, і взявся позувати: красу не приховала навіть піна Школярам переписали навчальну програму: як зміняться уроки у 5–7 класах Комунальні платежі дешевшають: які знижки чекають на українців
Показати ще

Справа в тому, що вартість опалення і гарячої води безпосередньо залежить від того, яким чином генерують тепло і підігрівають воду. Так, в столиці використовують дорогий газ, а в Южноукраїнську – відносно дешеву енергію з АЕС.

Ще одна складова тарифу, на яку можуть вплинути самі підприємства – втрати. Вони в середньому складають близько 12-14%. Це ті ресурси, які губляться при генерації та транспортування тепла. І додаткові витрати також закладають в тариф.

Тобто споживач платить не тільки за тепло, яке надійшло в будинок, але і за ті Гкал, які “пропали” по дорозі. Щоб скоротити втрати, платити доведеться ще більше. Для цього доведеться модернізувати мережі і саме підприємство. Витрати на модернізацію закладають в сам тариф. Це так звана інвестиційна програма підприємства.

Так, з’ясувалося, що найдешевше комунальні платежі в Черкасах, а найбільше доводиться платити за опалення мешканцям Дніпра.

Детальніше про те, скільки платять за опалення однокімнатної квартири (при споживанні 1,2 Гкал) жителі різних міст, можна дізнатися в опублікованій інфографіку.

До слова, чим більше тепла постачають підприємства, тим нижча собівартість одного Гкал.

Так, у формулі розрахунку тарифу закладають вартість виробництва, втрати і обсяг споживання. З огляду на, що багато українців з підвищенням тарифів почали економити, підприємствам доводиться підвищувати тарифи.

В Україні введуть штрафи за несвоєчасну сплату за комуналку

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що весна принесе українцям підвищення не лише температури, а й комунальних платежів.