До початку нового навчального року лишається не так багато часу – ще трохи більше місяця і батькам знову доведеться витрушувати кишені, аби зібрати своє чадо до школи. Як боротися із поборами вчителів та комітетів і чи взагалі вони законні?

Побори у школах: вас дурять?

Розгорнуту відповідь на це питання дав представник громадської ініціативи "Батьки SOS" Роман Коршун на сторінці у Facebook. Експерт зазначає, що будь-які суми на ремонт ви здавати взагалі не повинні. Витрати покладаються на власника комунальних навчальних закладів, а відповідальність за це несе територіальна громада, тобто гроші з бюджету виділяються у повному обсязі.

До речі, нерідкість, коли вчителів, технічний персонал і навіть охорону змушують цей ремонт робити власноруч, інколи залучають також батьків.

Вимагають гроші на ремонт? Дійте за інструкцією

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

"Запам'ятайте, будь ласка, - ні батьки, ні вчителі, ні, тим більше, діти не зобов'язані робити ремонт (фарбувати, клеїти шпалери, міняти вікна тощо). Коли хтось буде просити вас безоплатно попрацювати в школі/садочку чи здати гроші на ремонт, порадьте йому в першу чергу звернутися до органів управління освітою (відділи освіти, управління освіти, департаменти освіти). Якщо ж вам так кортить відремонтувати "убитий" клас/групу, які вам люб'язно презентувала адміністрація, або у вас є зайві кошти, маєте право. Але пам'ятайте, що один раз за ремонт комунального навчального закладу ви вже заплатили (податки)", - пояснив Коршун.

Він додав: ситуація лишається не тільки на совісті керівництва шкіл, а й самих батьків. Заохотите грошима один раз, потягнуть з вас і вдруге, і втретє. Якщо не діють аргументи і закон, сміливо звертайтеся до представників громадських організацій, волонтерів, регіонального та районного Управління освіти. Ви не повинні платити, як би не запевняли у протилежному на батьківських зборах.

Дивіться: як боротися із поборами та хабарництвом у школах?

Нагадаємо, учасники єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) і єдиного вступного іспиту (ЄВІ) отримали результати тестів.

Як повідомляв Знай.ua, міністр освіти та науки Лілія Гриневич розповіла, що відомство підготувало новий порядок створення та роботи груп продовженого дня.

Також Знай.ua писав, канадський вчитель кілька місяців живе на київському газоні після крадіжки. Чоловіку обіцяли надати допомогу, але досі ніхто з дипломатів, чи правозахисників не посприяв у вирішенні його ситуації.