Різниця між тими, хто отримує мінімальну зарплату та чиновниками з мільйонними ставками вже турбує Захід, але для влади подібна ситуація вигідна – це така модель економіки.

За словами експертів, більшість населення України - або багаті і дуже багаті, або ж бідні і зовсім жебраки. Середній клас, про який багато говорили політики ще з набуття незалежності в 1991 році, так і не народився.

5 лютого на неформальній зустрічі "єврооптимістів" – депутатів Ради і різного роду активістів – виступив посол Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі. Одним із його тез став нинішній неприйнятний рівень соціальної нерівності в Україні.

"Я дійсно вірю, що без якогось мінімального рівня соціальної єдності в українському суспільстві ви не зможете рухатися до демократії – принаймні, в тому вигляді, як я розумію цей термін. ... Ви не зможете досягти успіху в перетворенні, в модернізації держави, якщо переважна більшість громадян будуть шукати можливість просто вижити, і в той же час на вулицях Києва буде більше Porsche, Ferrari і Lamborghini, ніж у Римі, Парижі чи Берліні. Бо тоді це не країна, тоді це – бананова республіка. А тому – не забувайте про соціальне єдності", – закликав Мінгареллі.

Популярні новини зараз
Гороскоп на травень-2024 для всіх знаків Зодіаку: звільнення Тільців, витрати Стрільців та полегшення Водоліїв Не просто оновити дані у ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім В Україні сигарети, алкоголь та паливо продаватимуть за новими правилами: що зміниться Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"
Показати ще

У той же час, вже в 2018 році стало відомо, що Україна посіла перше місце в рейтингу країн з мінімальним розривом між багатими і бідними. Доак відзначили дослідники, оцінка нерівності далеко не однозначна. Якщо не зосереджуватися виключно на фінансової нерівності, а оцінювати і рівень життя, то результат буде відрізнятися.

На фоні мінімальної зарплати у 3200 гривень, яку отримують працівники бюджетної сфери, у ряду чиновників просто королівські оклади. Ще в серпні 2017 року публікувалися зарплати керуючих державними компаніями. Найбільший оклад – у глави НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва – близько 1 млн 600 тис грн. Також у топ-п'ятірці розмістилися глави "Укрзалізниці" (461 тис. грн) та "Укрпошти"(333 тис. 440 грн) і два банківських чиновника: керівники Ощадбанку (200 тис. грн) і НБУ (161 тис. 646 грн).

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про те, що про свої доходи розповів президент Росії Володимир Путін.