Близько 90% випадків болю у спині залежать від певних положень і рухів.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.

Тож якщо ви на ці довгі вихідні плануєте інтенсивні фізичні навантаження або ж навпаки, провести час біля серіалів на дивані – підготуйтеся, щоби раптовий біль не зіпсував вам плани.

Так, очільниця МОЗ зазначила, що при дотриманні конкретних порад та правил ви зможете забути про неприємний біль у спині.

"Разом з лікарем-нейрохірургом Вадимом Ілляшенко продовжуємо піклуватись про вашу спину. Прості та дієві поради, які не замінять повноцінних консультацій з лікарем, проте дозволять краще розуміти свій стан, зменшити відчуття болю і дискомфорту та залишатись здоровими", – написала Уляна Супрун.

Важкоатлети розігріваються перед підйомом штанги. Спробуйте і ви. Зокрема, Супрун рекомендує перед важкою фізичною працею добре розігрітись, як це роблять спортсмени.

Популярні новини зараз
ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Якщо вам потрібно підіймати важкі предмети – підготуйтеся заздалегідь. Перед цим розігрійтеся, продумайте, як ви будете брати вантаж, за що хапатися, де нести, як ставити та що потрібно, щоб полегшити роботу.

Крім того вона відзначила, що важкі предмети потрібно тримати якомога ближче до тіла та виконувати підйоми і повороти з допомогою ніг. Використання сильних м’язів ніг допоможе зняти навантаження зі спини. Також намагайтеся утримувати спину рівною, зберігаючи вигини хребта.

Разом з тим очільниця МОЗ зазначає, що час від часу необхідно вставати та розминати власне тіло, особливо, якщо ви багато часу проводите сидячи.

Якщо запланували провести час з попкорном і серіалами, не забувайте час від часу змінювати положення, вставати та розминатися. Пам’ятайте, що головне для здоров’я спини – це рух. Якщо довго сидите – обов’язково виконуйте зворотний рух – нахили або прогини назад. Якщо довелося довго простояти на ногах, наприклад у транспорті, переступайте з ноги на ногу, злегка розслабте ноги в колінах. Та намагайтеся триматися за той поручень, що збоку, а не над головою.

Знайдіть свій "рятувальний рух"

Біль у спині рано чи пізно виникає майже у кожної людини та періодично повторюється протягом життя. У більшості випадків напади болю носять стереотипний (схожий) характер. Щоб бути готовим до нападу болю – виберіть свою вправу заздалегідь.

Медреформа: у яких випадках швидка не приїде

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Супрун пояснила, як не померти від інсульту.