Інсульт роками вважався хворобою літніх людей, але вже давно від цього страждають і зовсім молоді українці. Як розпізнати перші ознаки небезпеки, аби вчасно надати допомогу? Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Симптоми інсульту

Мовлення. Раптове порушення мови або людина не може відповісти на запитання.

Очі. Несподівана втрата зору чи чіткого бачення одним або двома очима.

Запаморочення. Втрата рівноваги чи запаморочення в голові.

Обличчя. Поява асиметрії на обличчі під час мови.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Кінцівки. Раптова слабкість чи оніміння кінцівок.

Що таке інсульт?

Вона додала, що інсульт найчастіше вражає людей, котрі мають підвищений тиск, цукровий діабет, високий рівень холестерину, ведуть малорухливий спосіб життя, живуть в умовах постійного стресу.

Дивіться: оcновні ознаки інсульту

МОЗОК-ЧАС!

М О З О К Це не тільки назва одного з найважливіших органів в нашому тілі, але й абревіатура для кращого запам’ятовування перших ознак інсульту. Запам’ятайте ці симптоми: М - мовлення. Раптове порушення мови або людина не може відповісти на запитання. О - очі. Несподівана втрата зору чи чіткого бачення одним або двома очима. З - запаморочення. Втрата рівноваги чи запаморочення в голові. О - обличчя. Поява асиметрії на обличчі під час мови. К - кінцівки. Раптова слабкість чи оніміння кінцівок. Якщо є хоча б один із цих симптомів - одразу викликайте швидку! У випадку інсульту час - безцінний. Пацієнт має якомога швидше отримати допомогу. Інсульт найчастіше вражає людей, котрі мають підвищений тиск, цукровий діабет, високий рівень холестерину, ведуть малорухливий спосіб життя, живуть в умовах постійного стресу. Займайтеся спортом, їжте рибу та овочі, не куріть та не забувайте про регулярні візити до вашого сімейного лікаря. Бо, в питанні боротьби з інсультом, профілактика - найкращий захист. Почитайте більше про міфи щодо інсульту та як діяти на сайті МОЗ: https://goo.gl/mqjHcz Дякуємо за відео Pavlo Lebedynets та Dmytro Lebedynets!

Posted by Уляна Супрун on Tuesday, 26 June 2018

Реабілітація після інсульту

Незважаючи на те, що програма реабілітації після інсульту завжди будується індивідуально з урахуванням потреб кожного пацієнта, вона обов'язково включає певні етапи. Після стабілізації загального стану пацієнт починає виконувати спеціальні вправи за допомогою медичного персоналу. Мета занять полягає у відновленні основних функцій, таких як здатність самостійно їсти або одягатися.

наслідки інсульту

Ще в лікарні пацієнту важливо почати відвідування відділення відновної медицини. Після виписки заняття необхідно продовжити амбулаторно в поліклініці або вдома. Тільки так можна добитися максимального відновлення порушених функцій організму. Формально на реабілітацію після інсульту йде від 3 до 6 місяців. Однак, згідно з дослідженнями, чим довше пацієнти тренуються, тим більшого прогресу у відновленні вони можуть досягти.

Зазвичай відновленням пацієнтів після хвороби займається ціла команда лікарів, куди входить:

фізіотерапевт, який допомагає відновити силу і рівновагу, необхідні для ходьби і незалежності діяльності;

ерготерапевт, який працює з такими повсякденними діями, як прийом їжі, купання і одягання;

логопед, який займається відновленням навичок мови і ковтання.

Дивіться: як повністю відновитися після інсульту?

Як повідомляв портал "Знай.ua", студентка перенесла 7 інсультів за один день.