Сантиметр за сантиметром археологи відвойовують у стихії ранні скіфські та пізні ногайські поховання. На Запоріжжі нещадна стихія нищить унікальний об'єкт – могильник Мамай-Гора.

Про це інформує ТСН.

Через часті зливи, велика вода дісталась важливих археологічний об’єктів, поступово під воду йдуть старовинні поховання та берег.

Громада та вчені одразу ж кинулися рятувати цінні об’єкти. Залучили спецтехніку, якщо немає можливості дістатися туди машинами, копають вручну. Держава наразі не надала жодної допомоги – бідкаються археологи.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

"Близько 400 метрів берегової лінії пішло за 30 років нашої роботи тут. Велика кількість пам’яток виявилася знищеною внаслідок дії хвиль. Але значну частину ми встигли врятувати", – каже керівник археологічної експедиції Запорізького національного університету Генадій Тощев.

До робіт на Мамай-Горі залучаються студенти та волонтери.

Сантиметр за сантиметром археологи відвойовують у стихії ранні скіфські та пізні ногайські поховання. Останні знахідки спростовують теорію російських науковців про Дике Поле, на якому буцімто ніхто не проживав.

Дивіться: Як люди самотужки намагаються врятувати культурну спадщину від стихії

Нагадаємо, під Черніговом вчені під час розкопок випадково натрапили на загадкову могилу. У гробі виявили залишки жінки, якій на момент смерті було приблизно 25 років. Проте незвичайний спосіб захоронення наштовхнув на думку, що таким чином поховали відьму.

Як повідомляв Знай.ua, під час археологічних розкопок дослідникам вдалося виявити унікальні залишки вхідних воріт в біблійного міста Цер, який згадується в Писанні, а пізніше на цьому місці на початку нашої ери розташовувалася рибальське село Бейт Цайда, яке зіграло важливу роль в історії християнства.

Також Знай.ua писав, що археологи наткнулись на унікальну знахідку. В Казахстані розкопали старовинний курган та знайшли там справжній золотий скарб – золоті прикраси, які належали древній еліті 7-8 століття до нашої ери.