Від 4 червня в українських вишах стартує вступна кампанія для випускників-школярів з Криму та непідконтрольних територій Донбасу.

Про це повідомила представниця фонду "Відкрита політика" Інна Коваль.

Ініціатива триває третій рік поспіль. У цей час розпочнуть свою роботу освітні центри "Крим це Україна" при 35 вишах.

"Кримчани можуть приїхати, заповнити освітню декларацію, скласти українську мову та історію України, один профільний предмет і стати студентом українського вишу чи профтехучилища", – сказала вона.

За словами Коваль, для цього не потрібен ні український паспорт, ні результати ЗНО.

"В Криму є російська пропаганда, діти і батьки не мають доступу до інформації в умовах отримання такої освіти, можливості отримувати освіту дистанційно. Цього року діти, які закінчують 9 клас, уже не вчать українську мову та історію України", – додала вона.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

За її інформацією, в минулому році Україна надала для кримчан 2,6 тисячі квот на навчання в закладах вищої освіти, але надійшли тільки 204 людини.

У середньому процедура вступу триває близько 3-4 днів.

Раніше на сайті Міністерства освіти і науки оприлюднили максимальні обсяги державного замовлення на прийом до 161 закладу вищої освіти 2018 року – на бакалаврат та магістратуру.

Також подана інформація про ліцензійний обсяг – скільки загалом вступників на спеціальність чи спеціалізацію може прийняти заклад; максимальний обсяг прийому абітурієнтів на місця держзамовлення та кваліфікаційний мінімум – скільки щонайменше "бюджетників" має бути на спеціальності, щоб заклад здійснив їхній набір.

Варто відзначити, що раніше 80 осіб не були допущені до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні з математики.

Відомо, що всього у тестуванні взяла участь 106 551 особа, що становить 95% від загальної кількості зареєстрованих.

У повідомленні говориться, що через запізнення, до пунктів тестування не змогли потрапити 37 учасників ЗНО, а через відсутність одного з обов’язкових документів - 43.

Ті, хто не зміг взяти участь в основній сесії ЗНО з математики через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі у додатковій сесії. Для цього необхідно протягом п'яти робочих днів (з урахуванням дня проведення тестування) подати до регіонального центру, у якому проходили реєстрацію, документ, що підтверджує причину неучасті в основній сесії та відповідну заяву.

Міністр освіти дала декілька порад для школярів, які сьогодні здають ЗНО

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, про графік тестування з усіх предметів для учнів, які будуть складати ЗНО у 2018 році.