Наночастинки золота, приєднані до природних протизапальних засобів, зменшують запалення і сприяють регенерації м'язів.

Результати недавнього дослідження опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Впродовж деякого часу медики вважали, що ін'єкції інтерлейкіну-4 (IL-4) в пошкодженi м'язи, прискорює відновлення тканин. Однак є застереження; речовина швидко руйнується і вимагає декількох застосувань, які можуть призвести до небажаних побічних ефектів.

Втім, не дарма говорить стара приказка, що золото без рук, та все робить.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Показати ще

Група вчених з Інституту Wyss розробила нову методику, яка поєднує IL-4 з наночастинками золота.

Золото стимулює регенерацію м'язів і утримує IL-4 там, де він потрібен найбільше, замість того, щоб дозволити йому блукати по кровотоку та зменшувати ефективність.

Спочатку дослідники провели експерименти на мишах. Гризунам вкололили ліки, а через 15 днів у них спостерігалося збільшення м'язового волокна. Тварини, які отримували ін'єкцію наночастинок золота без ІЛ-4, не показали ніяких змін.

Дослідження тривають, і вчені в даний час вивчають, як ця різновид терапії працює у мишей з м'язовою дистрофією Дюшенна.

"Наша робота не тільки запропонувала кращий спосіб доставки ІЛ-4 у запалені тканини, але також надала можливість більш ефективного лікування хронічних запальних захворювань", — заявляє провідний дослідник доктор Дональд (Donald Ingbe).

Нагадаємо, аналіз даних сотень тисяч американських жінок показав, що регулярне вживання низьких доз аспірину зменшує ризик розвитку раку яєчників на 23 %.

Як повідомляв портал "Знай.uа" фізичні вправи в окулярах віртуальної реальності збільшують витривалість і продуктивність тіла, а також підвищують поріг болю.

Також "Знай.uа" писав, що медики виявили мутації в генах, що призводить до появи рідкісного захворювання — синдрому Саула-Вільсона або дварфизма.