Останнє дослідження довело, що малюки з астмою частіше за інших страждають від ожиріння. 

Вчені Університету Південної Каліфорнії проаналізували дані 21 130 дітей за період з 1990 до 2008 року і встановили, що у астматиків на 66 % частіше спостерігається надмірна вага, повідомляє Daily Mail.

Медики обстежили показники дітей з Данії, Франції, Німеччини, Греції, Італії, Нідерландів, Іспанії, Швеції чи Великобританії. На момент початку дослідження дітям було по три-чотири роки, вони вже страждали від астми, але не від зайвої ваги. Однак до восьми років у більше половини обстежених спостерігалися проблеми з вагою.

За словами дослідників, хрипи і задишка, що виникають при цьому захворюванні, не дають дітям займатися регулярною фізичною активністю. Також вважається, що кортикостероїди, що входять до складу препаратів і інгаляторів, посилюють апетит. 

Медики вважають, що астма може призвести до епідемії ожиріння серед дітей і підлітків.

Раніше вважалося, що надмірна вага провокує розвиток розлади легеневих проблем. Обидва стани пов'язані з тим, страждали матері від ожиріння, а також особливостей їх дієти під час вагітності.

У групі ризику також перебувають і дорослі люди: алергіки, курцi, а також жителі великих міст.

"Астма виникає в ранньому віці і  збільшує ймовірність виникнення ожиріння. Дізнавшись більше, ми зможемо розповісти батькам і лікарям, як його лікувати, щоб діти виросли здоровими і могли вести полнценную щасливе життя,   заявила один з дослідників Ліда Катзи (Lida Chatzi).

Попередні дослідження, опубліковані на початку цього року, виявили, що ліки від астми знижує ризик ймовірності виникнення хвороби Паркінсона.

Нагадаємо, мутації в генах може призвести до розвитку сколіозу у дітей.

Як повідомляв портал "Знай.uа", стовбурові клітини можна використовувати в якості засобу корекції розщепленого неба у немовлят.

Також "Знай.uа" писав, що два в години дня — оптимальний час користування гаджетом для дітей. Заявляють американські вчені після обстеження 4500 дітей у віці від 8 до 11 років.