Французькі вчені оголосили про великий прорив у лікуванні вируса іммуннодефіціту людини.

Дослідники Інституту Пастера стверджують, що успішно знищили клітини, інфіковані ВІЛ, перед яким опинилися безсилі інші препарати, повідомляє журнал EurekaAlert.

Антиретровірусна терапія, яка використовується сьогодні, призначена для блокування ВІЛ-інфекції, але не здатна усунути вірус з організму. Інфекція ховається в імунних клітинах CD4-лімфоцитів. Справа в тому, що ВІЛ націлюється на клітини з високою метаболічною активністю і "краде" їх енергію для розмноження.

За допомогою інгібіторів метаболічної активності дослідникам вдалося знищити ці заражені клітини в лабораторних умовах.

Популярні новини зараз

На Прикарпатті зник молодий хлопець в зелених чоботях, мама ллє сльози: "Де ти, Васильку?"

Ольга Сумська відверто заговорила про зради у шлюбі з Борисюком: "Усі ми не безгрішні"

Найпереробленіша з "Пацанок" Покрищук показала натуральну "красу" до операцій: "Впізнали жінку?"

На Хмельниччині безстрашний маршрутник схопив злочинця просто в салоні: куди зібрався?

Показати ще

Французькі медики вважають, що результати їх наукової роботи дозволять розробити нові методи лікування смертельної інфекції.

У майбутньому дослідники мають намір протестувати потенціал інгібіторів метаболізму на живих організмах.

Слід зазначити, що зовсім недавно дослідники з Університету штату Іллінойс запропонували іншу методику лікування вірусу імунодефіциту людини.

За словами вчених, цілеспрямована атака на ген вірусу порушує його роботу і робить уразливим для імунної системи організму і ліків.

Вірусологи на чолі з професором Цзи Лян (Jie Liang) виявили, що виключення гена Tat відключає "маскування" ВІЛ. Метод також дозволяє антиретровірусним препаратам атакувати сплячий вірус, витісняючи його назовні, так званим методом "шокувати і знищити".

Результати дослідження передбачають створення нових способів боротьби з латентними клітинами, які можуть призвести до знищення ВІЛ.

Проте важливо підкреслити, що це попередня модель лікування, яка навіть не пройшла лабораторні випробування. Тому доведеться почекати, поки медики не приступлять до випробування методу.

Нагадаємо про чотири венеричних захворювань, які не можна ігнорувати.

Як повідомляв портал "Знай.uа" молоді люди, які постійно користуються Tinder та іншими схожими програмами, можуть спровокувати зростання поширення ВІЛ.

Також "Знай.uа" писав, команда мікробіологів з Університету Джона Хопкінса розробила тест, який визначає наявність хламідіозу за 30 хвилин.