Популярна антибактеріальна речовина може посилити стійкість деяких мікробів до антибіотиків.

Триклозан — це антибактеріальне з'єднання, яке міститься в повсякденній побутовій техніці та засобах особистої гігієни: зубна паста, мило, рідина для миття посуду, дезодоранти, кухонні і постільні речі, іграшки, одяг та сміттєві пакети, пише Medical News Today.

Виробники додають хімічну речовину в ці продукти, тому що вважають, що воно вбиває бактерії, які можуть призвести до погіршення самопочуття людей. Однак нові дослідження показують, що триклозан може надавати зворотний ефект.

Причини стійкості до антибіотиків

Дослідники з Вашингтонського університету в Сент-Луїсі провели експерименти in vitro і in vivo і виявилося, що триклозан робить бактерії сильніше і більш стійкими до дії антибіотиків.

Популярні новини зараз

У Києві язики полум'я охопили Троєщину, чорний дим видно за кілометри

Коханка Остапчука вагітна? Як виглядає і що відомо про 33-річну "розлучницю"

Заробітчанка привезла з Італії смертельний коронавірус, під загрозою вся Україна

Україну спіткає другий "біблійний" потоп, яким областям час будувати ковчег

Показати ще

Зокрема, речовина підвищив стійкість кишкової палички та золотистого стафілокока до бактерицидних антибіотиків до 10 000 разів in vitro.

Також триклозан значно збільшив кількість бактеріальних клітин.

В рамках дослідження учені додали триклозан у питну воду гризунів, щоб відтворити рівні, які вони очікують знайти в людях.

За їх оцінками, приблизно у 75 % людей в США триклозан міститься в сечі і лише 10 % з них мають рівні, які є достатньо високими, щоб зупинити ріст кишкової палички.

Протидія стійкості до антибіотиків

"Наші дані свідчать про несподівани наслідки і, безумовно,високих концентрацій протимікробних препаратів у споживчих товари, підтверджуючи нагальну необхідність переоцінки витрат і вигод, пов'язаних з профілактичним використанням триклозану" — заявила авторка дослідження Петра Левін.

Нагадаємо, в ірландських грунтах знайшли невідомий штам бактерій, який ефективний проти чотирьох з шести головних супербактерій, стійких до антибіотиків.

Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.

Також "Знай.uа" писав, що команда з Медичної школи Західного резервного університету Кейза відкрила новий спосіб лікування сепсису.