Звичайний домашній пил містить безліч хімічних речовин, які можуть прискорити розвиток жирових клітин, а також спровокувати різні захворювання.

До такого висновку прийшли дослідники з Даремського університету після того, як виявили, що в пилу зустрічаються сполуки, які порушують роботу ендокринної системи, пише Medical News Today.

Такі речовини іноді присутні в побутових миючих засобах і навіть у предметах, які ми використовуємо щодня. Багато пластмас, наприклад, містять фталати, які руйнують роботу ендокринної системи.

Швабра і грудку пилу

Ці хімічні речовини становлять загрозу для здоров'я, оскільки численні дослідження пов'язують їх з проблемами безпліддя, хвороби печінки, раком і ожиріння в дитинстві.

Популярні новини зараз

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Ніна Матвієнко відпустила сина в монастир не просто так: "Щоб спасти душу"

Легенда 90-х Тетяна Овсієнко змінилася до невпізнання, час не щадить нікого: експерименти з волоссям і хрип, як у Лепса

Дзідзьо після розлучення зі Slavia вийшов у світ з відомою блондинкою: "Неймовірна красуня"

Показати ще

Для поточних досліджень професор Крістофер Касотіс і його команда зібрали зразки побутового пилу з 194 будинків у центральній частині Північної Кароліни з метою вивчення впливу хімічних компонентів пилу на метаболічну здоров'я жителів.

Спершу дослідники витягли хімічні речовини із зразків пилу. Потім вони протестували дію речовин in vitro, намагаючись з'ясувати, чи будуть хімічні суміші стимулювати розвиток жирових клітин.

Швабра і грудку пилу

Дослідники повідомляють, що навіть дуже низькі концентрації хімічних речовин, присутніх у зразках пилу, дійсно сприяли зростанню попередників жирових клітин (з яких розвиваються дорослі жирові клітини) і, отже, зростання жирових клітин.

"Ми виявили, що дві третини пилових екстрактів здатні стимулювати розвиток жирових клітин", — пояснив автор дослідження Кассотис.

Всього дослідники виявили понад 100 різних хімічних речовин у зразках побутової пилу, і близько 70 з них відіграють важливу роль у зростанні жирових клітин. Близько 40 з цих хімічних речовин відіграли певну роль у розвитку жирових клітин-прекурсорів.

Пил на світлі

Нагадаємо, нестача сну провокує бажання харчуватися джанк-фудом.

Як повідомляв портал "Знай.uа", люди, які страждають від ожиріння, рідше розпізнають неприємні запахи у їжі.

Також "Знай.uа" писав, що американські медики встановили, що голод надає омолоджуючий ефект.