Коли діти часто хворіють, батьки одразу ж в усьому звинувачуюють поганий імунітет. Однак у лікарів на це інша думка.

Так, відомий лікар-педіат Євген Комаровський розповів, чому насправді хворіємо на ГРВІ та як це пов'язано імунітетом.

лікар Комаровський

На думку лікаря, якщо дитина часто хворіє – у нього немає проблем з імунітетом. Свою точку зору він аргументував тим, що знижений імунітет зазвичай тягне за собою ускладнення захворювання. Також медик детально розповів, чи потрібно звертатися в такому випадку до препаратів для зміцнення імунітету.

Популярні новини зараз

П'яний дніпрянин вивів на прогулянку незвичайного "улюбленця", - перелякані городяни кинулися до рятувальників

Українець показав "пастку" від Vodafone - "Чистої води обман"

"Холостяк" Макс зізнався в інтимі на проєкті, таємне листування просочилось в мережу - "Їх багато"

Курс валют на 30 травня – долар впав нижче плінтусу, гривні відразу полегшало

Показати ще

"Дитина, яка відвідує дитячий колектив, цілком може хворіти на ГРВІ від 6 до 12 разів на рік, і це зовсім не говорить про те, що у нього слабкий імунітет. Елементарна логіка підказує, що якщо за рік людина захворіла 12 разів, то це означає, що вона 12 разів зуміла одужати!" – говорить Комаровський.

хвороба

Доктор Комаровський також розповів про природу частих захворювань. На його думку вся вина не в імунітеті, а в тому, що батьки погано займаються профілактикою захворювань у дітей, нехтуючи основними та простими правилами, натомість напихають малюків вітамінами та ліками "для імунітету".

"Часті хвороби — це не слабкий імунітет, а недотримання основних правил профілактики ГРВІ. А реальні проблеми з імунітетом проявляються перш за все тим, що банальні ГРВІ закінчуються бактеріальними ускладненнями. У той же час реальної і найчастішою причиною ускладнень є знову-таки не проблеми з імунітетом, а невміння батьків правильно допомогти дитині під час хвороби", - вважає педіатр.

Комаровський підкреслив, що не існує засобів для "підняття імунітету". Він зазначив, що для реального створення імунітету важливий свіже повітря, фізична активність, прогулянки та інші корисні дії для загального зміцнення організму як дорослих, так і дітей.

Як підкреслив лікар, насправді термін "застуда", який часто вживають батьки чи лікарі не має сьогодні місця серед захворювань. Оскільки, за словами лікаря, коли ми говоримо про застуду, слід розуміти, що дитина захворіла через переохолодження оргнізму. Але сьогодні сучасний одяг та взуття добре захищає від переохолодження. Тому, скоріш за все, якщо дитина нездужає, то мова йде про віруси чи інфекцію.

Нагадаємо, лікар Комаровський дав пораду, що робити під час гикавкиу дітей.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що Комаровський розповів, чому проголосує за Зеленського.

Також портал "Знай.uа" писав, що Комаровський навчив матусь міряти температуру.