Вчені з Університетського коледжу Лондона з'ясували, що одноразова доза кетаміну може допомогти у боротьбі з алкогольною залежністю. Для цього потрібно ввести в організм людини дозу наркотичної речовини у формі ін'єкції.

Автори дослідження вивчили вплив наркотиків на людський організм, а також досліджували, який вплив надає кетамін.

Вчені припустили, що ця речовина може змінювати роботу системи винагороди в мозку. За словами дослідників, ін'єкція кетаміну після відновлення спогадів, пов'язаних з вживанням алкоголю, призводить до зниження тяги до нього протягом дев'яти місяців.  На думку вчених, люди асоціюють алкоголь або наркотики з позитивними відчуттями, які з'являються після вживання.

Алкоголізм, Dropsearch
Алкоголізм, Dropsearch

Популярні новини зараз

Потонув за лічені хвилини: під Києвом у річку впав автомобіль з 9-річною дитиною

Очевидці розкрили таємницю загибелі подруги Фреймут Островської: "Поводилася агресивно"

Шикарному життю вдови "Мотороли" позаздрить кожна жінка: замість скорботи елітні авто і дорогезні заклади

Китайські війська увійшли на територію Росії: піхота і важка техніка йдуть без зупинки

Показати ще

"Ми намагаємося стерти ці спогади, щоб зупинити процес, і передбачити рецидиви", - розповів співавтор дослідження, психофармаколог Раві Дас. Варто зауважити, що кетамін є анестетиком, і в невеликих кількостях його застосовують для лікування важкої депресії.

Так, вчені зібрали 90 добровольців, які зловживали алкоголем, але не мали діагнозу "алкоголізм". Їм давали склянку пива, демонстрували пов'язані з випивкою зображення і просили оцінити очікуване задоволення.
Але перед тим, як люди встигали випити напої, пиво у них відбирали. Це повинно було активувати спогади про винагороду і порушити асоціацію між ними і алкоголем. Після цього третина учасників отримала дозу кетаміну.

Вчені, Lenta
Вчені, Lenta

Дослідники прийшли до висновку, що поєднання кетаміну з активацією пам'яті дійсно знижувало тягу до алкоголю, а ефект зберігався протягом дев'яти місяців після проведення експерименту.

Нагадаємо, як перевірити свою дитину на вживання наркотиків.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як відірвати дитину від смартфона і не стати ворогом номер один.

Також "Знай.uа" писав, що куріння сигарет може призвести до розвитку когнітивних порушень у дітей та онуків.