Гарячий душ має розслаблюючий ефект і може полегшити біль у м’язах і суглобах, покращити настрій і навіть сприяти кращому сну. Однак, попри всі ці переваги для загального самопочуття, гаряча вода може завдати шкоди вашій шкірі та волоссю.

Шкіра має природний бар'єр, що складається з ліпідів, які утримують вологу та захищають її від шкідливих зовнішніх факторів, таких як алергени чи бактерії. Гаряча вода може порушити цей бар'єр, змінюючи структуру ліпідів і роблячи шкірний бар'єр більш проникним, пише видання Nytimes.

Душ, вмивання: фото vazhnoznat
Душ, вмивання: фото vazhnoznat

Гаряча вода знижує здатність шкіри утримувати вологу, підвищує її рН, що призводить до сухості, подразнення, почервоніння та ослаблення бар'єрних функцій. Для людей з екземою чи псоріазом вона може погіршити симптоми і викликати більше запалення.

Душ може висушувати шкіру і пошкоджувати її бар'єр. Дерматологи радять вибирати теплу воду і приймати душ не довше 5-10 хвилин. Для жирної шкіри та волосся гарячий душ краще обмежити до двох разів на тиждень. Після душу корисно зволожувати шкіру кремами з керамідами, гліцерином або вазеліном для збереження вологи.

Популярні новини зараз
Чи можна взяти паперову довідку в ТЦК про відстрочку, якщо її було оформлено в "Резерв+" Доведеться сидіти у темряві, навіть без відключень: українцям показали новий тариф на світло Мобілізаційні рейди та повістки поштою: ТЦК назвали найвищу ефективність Облави ТЦК збираються посилити: де шукатимуть ухилянтів найчастіше
Показати ще

Нагадаємо, як висушити волосся без фена: прості та ефективні способи

Раніше ми писали про те, що вранці чи ввечері? Медики відповіли, коли дня жінкам потрібно братися за голову

Крім того, Знай.ua повідомляв, SOS для манікюру: що робити, якщо тріснув ніготь, відшарувався гель-лак або пішов бульбашками