Якщо у вас раптово виникають напади задухи, тривалий кашель або важке дихання, це сигнал для негайного звернення до лікаря. Одним із захворювань, яке може викликати такі симптоми, є бронхіальна астма. Хоча вона невиліковна, її прояви можна контролювати, якщо своєчасно розпочати лікування.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБронхіальну астму можна запідозрити за свистячими хрипами, задишкою, почуттям «закладеності» грудної клітки та нападами кашлю, особливо вночі або рано-вранці. Про це пише портал "На Пенсії".
Напади можуть виникати через алергени, такі як вологість, пил, шерсть тварин. Якщо спостерігаються ці симптоми, особливо на фоні алергічних ринітів чи дерматитів, слід звернутися до пульмонолога.
Бронхіальна астма часто має спадкову природу. Її розвиток можуть провокувати генетична схильність, шкідливі умови праці, куріння, забруднене повітря або часті інфекції дихальних шляхів.
Сучасна медицина робить життя з бронхіальною астмою значно легшим. Завдяки небулайзерам ліки потрапляють прямо в бронхи, що дозволяє лікуватися навіть удома. Але варто бути обережними з "бабусиними" методами – трави чи парові інгаляції можуть лише нашкодити.
Активний спосіб життя при астмі не просто дозволений – він навіть корисний. Йога, прогулянки чи дихальні вправи зміцнюють дихальні м’язи. Основу лікування, звісно, складають медикаменти, але додаткові методи, як соляні кімнати, теж можуть допомогти підтримати організм у формі.
Препарати для лікування астми можна отримати безкоштовно за державною програмою «Доступні ліки».
Нагадаємо, три продукти, які допоможуть при застуді: встанете на ноги вдвічі швидше
Раніше ми писали про те, що коли кашель затягується: що потрібно знати, щоб вчасно помітити проблему
Крім того, Знай.ua повідомляв, застудитися простіше, ніж взимку: які фактори ведуть до хвороби влітку