Хронічний недолік сну серйозно шкодить здоров'ю та може збільшити ризик інсульту.

Такого висновку дійшли вчені, чиї результати були опубліковані в журналі "Неврологія", на порталі Yahoo. Дослідження показало, що як недосипання (менше 5 годин), так і пересипання (більше 9 годин) пов'язані з підвищеним ризиком інсульту в порівнянні з людьми, що сплять в середньому 7 годин.

Подолати безсоння. Фото: Youtube
Подолати безсоння. Фото: Youtube

Дослідження виявило зв'язок, а чи не пряму причинно-наслідкову залежність. Це означає, що проблеми зі сном можуть бути одним із факторів, що сприяють розвитку інсульту, але не обов'язково є його прямою причиною. Тим не менш, це привід для лікарів звернути увагу на скарги пацієнтів на сон.

У дослідженні взяли участь майже 4500 осіб, половина з яких перенесла інсульт. Учасників опитували про їхні звички сну: скільки вони сплять, наскільки добре сплять, чи сплять удень, чи хропуть, чи соплять і чи є у них зупинки дихання уві сні (апное).

Результати показали, що наявність п'яти і більше сну значно збільшує ризик інсульту, аж до п'ятикратного збільшення. Особливо сильний зв'язок був виявлений між інсультом та проблемами з диханням уві сні:

Популярні новини зараз
Кому пенсіонерів перерахують пенсії у 2025 році Військовозобов'язаним запровадили нові обмеження: що треба знати Гороскоп на 8 січня: як уникнути стресу у середу кожному знаку Зодіаку Гаманець "схудне" ще на 200 грн: українцям виставляють додаткові рахунки за газ
Показати ще
  • Денний сон більше години: ризик інсульту збільшується на 88%.
  • Хропіння: ризик інсульту збільшується на 91%.
  • Сопіння: ризик інсульту збільшується майже втричі.
  • Апное сну (зупинка дихання уві сні): ризик інсульту збільшується майже втричі.

Ці результати залишалися статистично значущими навіть після того, як вчені врахували інші фактори ризику, такі як куріння, фізична активність, депресія та вживання алкоголю.

Безсоння / фото: Pixabay
Безсоння / фото: Pixabay

Крістін Маккарті, автор дослідження з Університету Голвею, наголосила, що проблеми зі сном мають стати важливою галуззю профілактики інсульту.

У попередній публікації ми розповідали про те, що магнітні бурі в січні 2025 року: які дати варто обвести в календарі червоним

Також Знай.ua інформував, обіймаєтеся і тому не одужуєте: помилки українців під час лікування ГРВІ

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що революція в медицині: вчені створили гель, який відновлює кістки під дією світла