Купання в холодній воді не лише загартовує, а й приносить користь для тіла і психіки.

Цей природний метод оздоровлення набуває популярності в усьому світі завдяки ефекту тонізування, схуднення й зниження стресу, пише Woman&Home.

Холодна вода активує ендорфіни, підвищує рівень дофаміну й допомагає боротися з депресією. Дослідження показали, що вже одне занурення може підняти дофамін на 530%, а регулярне плавання знижує симптоми депресії. До того ж, організм починає витрачати більше енергії на збереження тепла, що прискорює метаболізм на 350%.

Дівчина, яка посміхається
Дівчина, яка посміхається

Це ідеально для тих, хто хоче схуднути без жорстких дієт. Під впливом холоду тіло виробляє бурий жир, який ефективно спалює калорії. Плавання також зміцнює серце, покращує сон і є чудовим тренуванням для всього тіла. У холодній воді м’язи працюють активніше, особливо якщо використовувати гідрокостюм, рукавички та спеціальні черевики.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам готують допомогу – по 4000 грн кожному: хто у списках на виплати Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Ухилянтам готують посилені санкції від ТЦК Повістки більше не прийдуть: кому більше не треба йти до ТЦК
Показати ще

Також спостерігається позитивний вплив на імунітет — холодна вода стимулює вироблення лейкоцитів і антиоксидантів. Це не панацея, але певні дослідження підтверджують зменшення запалень, болю в м’язах і покращення загального самопочуття.

Плавання на природі дарує спокій, єднання з природою та допомагає знайти нових друзів. Занурення стимулює нервову систему - знижується пульс, вивільняється серотонін і норадреналін — природні "знеболювальні".

Дівчина п'є воду
Дівчина п'є воду

Безпека — обов’язкова умова. Не можна стрибати в крижану воду без підготовки. Почніть влітку, поступово адаптуючи організм. Перед першим запливом попередьте рятувальників. Після води зігрівайтесь одразу, слідкуйте за диханням і не нехтуйте спеціальним одягом.

Холодна вода — це ефективна екотерапія, яка підходить не всім, але дає відчутний результат без таблеток.

"Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця."

Раніше ми повідомляли, розчісування, купання та харчування: як зменшити пухнастість вашого улюбленця?

Сіль або піна для ванни, що корисніше: відповіді на питання, які ви боялися ставити - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, купати чи не купати: вся правда про водні процедури для котів.