Катаракта – це одне з найпоширеніших захворювань очей та основна причиною втрати зору у літньому віці.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВарто знати, що навіть незначні проблеми із зором вже після 50 років можуть свідчити про початок катаракти, повідомляє Interia Kobieta. Важливо не ігнорувати їх, оскільки раннє втручання може захистити від ускладнень і навіть повної сліпоти.
Що таке катаракта, і хто особливо ризикує захворіти?
Катаракта характеризується прогресуючим помутнінням та затвердінням кришталика ока. Це фізіологічний процес, пов'язаний з порушенням метаболізму в оці. В результаті захворювання діагностується більше ніж в половини людей після 65 років.
Наразі вже після 50 років люди перебувають у групі ризику, а факторами ризику, що прискорюють розвиток катаракти, є ожиріння та діабет, тривале вживання стероїдів, робота у шкідливих умовах, механічні пошкодження ока, контакт з хімічними речовинами, куріння або надмірне перебування на сонці .
Перші симптоми катаракти
Характерний симптом катаракти - затуманений або розмитий зір , а також підвищена чутливість до світла. Багато людей також ігнорують перші симптоми захворювання, такі як погіршення зору після настання темряви або «ефект ореолу» при погляді на яскраві фари вночі . Ще один тривожний сигнал - сприйняття кольорів як тьмяних, коли світ навколо здається менш яскравим. Також варто звернутися до лікаря, якщо у вас виникають проблеми з читанням при тьмяному освітленні . Пацієнти з недіагностованою катарактою часто змінюють окуляри – їм здається, що їм потрібні сильніші лінзи, але зміна не приносить жодного ефекту.
Чому катаракта може бути небезпечною?
Катаракта певним чином погіршує рухливість у літньому віці: погіршення зору ускладнює керування транспортними засобами, а також нормальне пересування . Пацієнтам важко бачити, наприклад, сходи чи інші перешкоди, що створює ризик падінь та травм.
Максимально швидка процедура видалення катаракти також знижує ризик ускладнень після операції. А для цього слід вчасно "спіймати" хворобу.
Як зменшити ризик розвитку катаракти?
Ведення здорового способу життя знижує ризик розвитку катаракти, а також може уповільнити її розвиток. Підтримка здорової маси тіла є ключовою, як і здорове харчування (дієта, що обмежує споживання цукру та насичених жирів і багата на сильні антиоксиданти). Це мінімізує ризик розвитку атеросклерозу та діабету, які значною мірою сприяють розвитку катаракти. Також варто захищати очі від ультрафіолетового випромінювання.
Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
Раніше портал Знай писав Буде оксамитовою, як у немовляти: що потрібно робити, щоб шкіра менше жирніла в спеку.
Крім того, ми повідомляли Збадьорить, додасть сил і захистить від стресу: вчені встановили, скільки чашок кави на день потрібно пити.
Також ми розповідали Зміцнює серце та покращує роботу мозку: лікарі назвали найкорисніші види морепродуктів.