Біль у спині знайомий майже кожному, але не завжди це катастрофа. Невролог Роман Квасніцький пояснює, чому "стріляє" в попереку й коли бігти до лікаря.

Найчастіший винуватець - м’язовий спазм. Переохолодились, засиділись за ноутбуком, різко підняли сумку чи перенервували - волокна стискаються, з’являється тупий біль і скутість. Друга причина - фасеткові суглоби між хребцями - зношені або запалені, вони ниють у шиї й попереку. Далі - дискові грижі та протрузії - ядро диска випинається, тисне на нерв і дає "простріл", оніміння пальців, слабість у ногах, повідомляє Роман Квасніцький.

Є й інші джерела - переломи через остеопороз або ДТП, остеомієліт, сечокам’яна хвороба, ендометріоз, пухлини, ревматоїдний артрит.

Біль у спині. Фото: скрін youtube
Біль у спині. Фото: скрін youtube

"Болить спина, а винна нирка чи яєчник" - попереджає лікар.

Популярні новини зараз
Повістку більше не принесуть: у липні звільнять від мобілізації ще три категорії чоловіків Гроші доведеться повертати: ПФУ попередив про неточності з виплатами Пенсіонери працюватимуть, доки ноги ведуть: в уряді задумали нововведення Пенсію можна збільшити в рази навіть без додаткового стажу: українцям підказали лайфхак
Показати ще

Звертайтесь негайно, якщо:

  • біль раптовий, посилюється у спокої або триває понад вісім тижнів;

  • ниє вночі;

  • є оніміння, "мурахи", слабкість руки чи ноги;

  • підскочила температура, різко худнете;

  • втратили контроль над сечовипусканням або чутливість у промежині;

  • вам <20 чи >50, а напад перший;

  • нещодавно була травма чи приймаєте стероїди.

У типових випадках рятують розтяжки, корекція постави, тепло та короткий курс протизапальних. Але лише обстеження покаже, чи варто вправляти грижу чи боротися з інфекцією.

"Слухайте тіло, якщо біль кричить, не затикайте його пігулкою" - радить Квасніцький.

Регулярний рух, зміцнення кора, перерви під час сидіння й грамотний підйом вантажів - найкраща профілактика. Реагуйте вчасно, і спина віддячить спокійним сном. Додайте півгодини ходьби щодня - це найдешевший тренажер.

Прогулянка на природі. Фото: скрін youtube
Прогулянка на природі. Фото: скрін youtube

"Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця."

Раніше ми повідомляли, болить спина - йди на прогулянку: простий спосіб повернути гарне самопочуття.

Плюси та мінуси різних поз для сну: яка знижує печію, а яка перевантажує м'язи - детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, чому "хрустить шия" і коли треба бити на сполох?