Американські аналітики вважають, що Росія може продовжити просту підтримку бойовиків Донбасу, або ж, навіть, спробувати окупувати всю Лівобережну Україну.

Про це йдеться в аналізі, які провела американська аналітична компанією Stratfor.

Росія може завдати серію коротких ударів по Сходу України для залякування українського військового командування та скувати його у можливих діях.

"Однак такий крок, ймовірно, буде використаний у поєднанні з якимись майбутніми військовими діями з боку Росії чи проросійських сепаратистів", - йдеться в матеріалі.

Інший "обмежений" варіант, на думку аналітиків, полягає у розширення території, контрольованої бойовиками, до меж Луганської та Донецької областей.

Популярні новини зараз

"Холостячка" Ксенія Мішина на яхті показала пружне тіло в купальнику: "На що себе витрачати?"

Гола дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова сховала животик за простирадлом: "Ніхто не відніме"

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

У сценарії Stratfor найбільш часто обговорюваним є з'єднання окупованих територій Донбасу з Кримом по південному узбережжю Чорного моря.

У цьому випадку прогнозують наступ широким фронтом. Метою цього є забезпечення півострову Криму водою з Дніпра та створити сухопутний коридор.

"Під час такого наступу перший ешелон сил швидко просуватиметься через Україну у напрямку міст Херсон та Нова Каховка на березі Дніпра, де створять оборонні позиції", - вважають у Stratfor..

Однак, для Росії це несе серйозні ризики, пов'язані з можливістю забезпечення передових військ. Вони будуть залежати від контролю довгої але вузької лінії узбережжя без залізничного сполучення, яку важко буде контролювати.

Тому іншим можливим сценарієм американські аналітики розглядають захоплення всього південного узбережжя України з подальшим виходом до Придністров'я. Ця операція може повністю відрізати Україну від Чорного та Азовського моря і забезпечить усі російські інтереси в регіоні. Проте, існує ризик "пов'язаний з проведенням складних і небезпечних операцій на великій ріці (Дніпрі) та широкою і вразливою логістикою". Російські військові, ще з радянських часів, дуже залежать від транспортного сполучення залізницею.

Щоб уникнути можливих ризиків відрізання власних сил від забезпечення,Росія може спробувати захопити і частину Східної України включно з Харковом, Дніпропетровськом та Запоріжжям.

Останній сценарій, який розглядали аналітики Strafor - це захоплення російськими військами всього Лівобережжя України.

Проте, за словами аналітиків, це потребує великої кількості військ на Сході Україні та масивної військової кампанії по боротьбі з повстанцями в районах Києва, Харкова та Дніпропетровська.