Представники бізнесу Донецького та Луганського регіонів, територій, підконтрольних українській владі, звернулися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогами прийняти новий податковий кодекс та проголосувати закон про вільні індустріальні зони у Луганській та Донецькій областях, котрі підконтрольні Україні.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГоловною "фішкою" такої зони є спрощена система оподаткування, відсутність ПДВ, ліцензій та дозволів на ліцензовані види діяльності. Крім того, на територіях, що є вільними індустріальними зонами, можна буде розраховуватися будь-якою валютою.
Читайте також: Кличка відправлять у відставку
Відкрите звернення біля 300 бізнесменів Донбасу прийняли на Всеукраїнському форумі "Разом відродимо Донбас!", що відбувся у м. Покровськ на Донеччині.
Закон про вільні економічні індустріальні зони існував с 1992 року, проте він застарілий, і необхідно прийняти новий, вдосконалений, вважають організатори Форуму – Асоціація платників податків України.
"Цей законопроект розроблений за прикладом багатьох успішних вільних індустріальних зон світу, його треба прийняти найближчим часом і увести в дію перш за все саме на підконтрольних територіях Донбасу. Це створить умови для залучення інвестицій та капіталу на Донбас", - переконаний Президент АППУ Грігол Катамадзе.
Законопроектом передбачено, що ініціатором створення вільної індустріальної зони може бути не лише Кабінет міністрів, а й будь-яка фізична або юридична особа. Громадські діячі прогнозують, що з останнім не погодиться Нацбанк, а політологи взагалі не сподіваються на його швидке прийняття парламентом.
"Сьогодні багато депутатів мислять категоріями "ні кроку назад" і розглядають вільні економічні зони як можливі поступки в плані максимальної децентралізації. Хоча насправді вільні економічні зони в усьому світі завжди були стабілізаторами економічної ситуації і шляхом виходу з кризи". - пояснює політолог Кость Бондаренко.
Самі ж депутати, присутні на Форумі, перед бізнесменами обіцяли не баритися, Адже, якщо потрібно, Верховна Рада вміє приймати закони дуже швидко.
Читайте також: Без реабілітації Савченко небезпечно бути політиком
Інше наболіле питання з обговорюваних на Форумі, було податкове законодавство.
"Треба дати свободу бізнесу, і він справді сам все витягне на своїх плечах. Не треба державі керувати бізнесом і говорити, що робити, а що ні. Я прибічник того, що треба зняти податковий прес з малого, середнього та великого бізнесу, і тоді він вийде з тіні", - впевнений народний депутат України Сергій Сажко. -
"Перш за все треба визначитися у завтрашньому дні, воюємо ми чи ні, і тільки потім визначати правила гри для бізнесу. Але бізнес – це така субстанція, яка підлаштовується під будь-які правила, аби вони були зрозумілі й прозорі", - запевняє член комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Костянтин Матейченко.
Грігол Катамадзе пообіцяв, що вже до кінця тижня вимоги бізнесменів Донбасу будуть передані Прем'єр-Міністру України, голові Верховної Ради України та Президенту Петру Порошенку.