Автор культового роману-антиутопії "1984" Джордж Орвелл повернеться до будівлі телемовлення корпорації ВВС в центрі Лондона у вигляді пам'ятника. Перед приміщенням компанії встановлять його скульптуру, створену Мартіном Дженнінгсом.

За розміщення монументу заплатить фонд, заснований колишнім членом Лейбористської партії Великобританії Беном Вітакером, шанувальником письменника, передає The Guardian.

Поряд із бронзовою скульптурою, виконаною у повний зріст, на будівлі корпорації ВВС планують розмістити знамениту цитату Орвелла: "Якщо свобода і означає щось, так це право говорити людям те, чого вони не хочуть чути".

Вдова Бена Вітакера, Джанет, яка продовжила проект чоловіка після його смерті в 2014 році, із захопленням зустріла новину про дозвіл на монтаж пам'ятника. За словами жінки, її чоловік вважав, що штаб-квартира ВВС - ідеальне місце для увічнення пам'яті письменника, який "втілював в собі цінності істини, ясності і свободи".

Читайте також: Гігантська спортсменка "заплила" у лондонський Гайд-парк

Відомо, що Джордж Орвелл працював коментатором британської мовної корпорації в роки Другої світової війни. Він пішов звідти в 1943 році, бо вважав таку діяльність даремним витрачанням свого часу і державних грошей.

Як писав "Знай", в останній день липня помер відомий абхазький письменник Фазіль Іскандер.