Акваторію Чорного моря покинуло 5 кораблів НАТО. Вони знаходились тут із початку березня на навчаннях.

Про це пише "Кореспондент".

У п'ятницю кораблі Другої постійної військово-морської групи НАТО завершили спільні з румунськими кораблями навчання у Чорному морі. Вони повертаються до Середземного моря для відновлення патрулювання.

Читайте також: Американська бабуся 17 років мешкає на кораблі

3-4 березня п'ять бойових кораблів країн НАТО: ракетний крейсер Vicksburg, канадський фрегат Fredericton, турецький фрегат Turgutreis, італійський Aliseo і німецький танкер Spessart, увійшли в Чорне море.

Популярні новини зараз
Пекельна спека нарешті залишить територію України – які сюрпризи готує нам серпень Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води
Показати ще

Частина навчань пройшла у західній частині Чорного моря. Також кораблі відвідали болгарський порт Варна.

За словами представників НАТО, в ході серії навчань відпрацьовували дії щодо забезпечення ППО корабельного угруповання, боротьбі з підводними човнами, відбиття атак малих ракетних катерів та маневрування кораблів. Провели також навчальні стрільби.

Минулого тижня біля кораблів альянсу спостерігали бойові кораблі російського ВМФ, а також фіксували прольоти літаків. За деякими даними, це були Су-27 і Су-30, про це розповів командувач SNMG2 контр-адмірал Бред Вільямсон.

Після анексії Криму та початку кризи на сході України в Чорному морі практично постійно перебувають кораблі ВМС США та інших країн НАТО. Відповідно до конвенції Монтре, військові кораблі нечорноморських держав не можуть перебувати там довше 21 дня.