Через глобальне потепління берег острова Візе в Карському морі руйнується з величезною швидкістю. За останні сім років у деяких місцях він відступив більш ніж на 70 метрів, повідомляє WWF.

Такі стрімкі зміни пов'язані в першу чергу з розмивом морськими хвилями берегів, які складені багаторічними мерзлими породами. А хвильовий вплив безпосередньо пов'язаний із кількістю днів у літньому сезоні, коли навколо острова є відкрита вода, чиста від криги. Аналіз космічних знімків Landsat за минулі роки виявив збільшення періоду відкритої води, пов'язаний із загальним потеплінням клімату. Так, на космічному знімку від 15 липня 2016 видно, що плаваючий лід в акваторії острова Візе відсутный повністю.

Читайте також: Аномальне потепління в Арктиці розтопило льодовик

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", національний центр даних США з дослідження снігу та льоду повідомляє про стрімке танення льоду в Арктиці.

Площа морського льоду досягла свого річного мінімуму і стала четвертою найнижчою за всю історію спостережень, повідомляє Greenpeace.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше Викорініть з себе "радянщину": 5 звичок, які час залишити в минулому Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

За даними організації, починаючи з 1980 року, Арктика втратила приблизно 40% свого льодового покриву.