Сьогодні, 6 лютого, королева Великобританії Єлизавета II відзначить 65-річчя перебування на троні. Вона стане першим монархом в історії Британії, який відсвяткує "сапфіровий" ювілей.

Про це пише euronews.

Читайте також: Без прав і паспорта: як британська королева водить машину

Церемонія коронації Єлизавети ІІ відбулася 2 червня 1953 року, однак фактично вона стала королевою 6 лютого 1952 року, коли помер її батько, король Георг VI. У зв'язку з цим королева не любить цю дату, оскільки вона дуже любила свого батька.

Єлизавета ІІ збирається провести сьогоднішній день тихо і присвятити його спогадами про батька.

Популярні новини зараз

Які зміни очікують українців з 1 серпня - все через пандемію

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Повелителю вовчиць Олегу Виннику — 48: найнесподіваніші факти про зірку

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Показати ще

За традицією на честь круглої дати влаштують артилерійський салют у Грін-парку, крім того, там пройде і короткий виступ оркестру Королівської артилерії. 89 коней провезуть парком шість гармат часів першої світової війни, потім відбудеться артилерійський салют і в лондонському Тауері.

Інших урочистостей не передбачено. Масштабні святкування заплановані на "платиновий" ювілей правління королеви, який настане через п'ять років.

До 65-річчя перебування Єлизавети ІІ на престолі британський Королівський монетний двір випустив колекційні монети. На лицьовій стороні – викарбуваний з різних металів, а тому відмінних за ціною монет – профіль королеви. Дизайн зворотного боку монет різного номіналу також відрізняється.

Найдешевша п'ятифунтова монета обійдеться в 13 фунтів стерлінгів. Вона прикрашена цитатою з відомого звернення юної принцеси Єлизавети до народу: "Все моє життя, чи буде воно довгим чи коротким, буде присвячене службі вам".

Найдорожчу монету — номіналом у 1000 фунтів — можна придбати за 49 тисяч 995 фунтів стерлінгів. На її зворотному боці, як і на звороті монети в 10 і 500 фунтів, зображений королівський герб.

Дизайн монет розробив уельський єпископ, художник і нумізмат Грегорі Кемерон. Королева особисто затверджувала їхній дизайн.

Як писав раніше інформаційний портал "Знай.uа", королева Великобританії Єлизавета II підписала закон про посмертне помилування 49 тисяч гомосексуалістів.