Президент республіки Молдова Микола Тимофті висловився за заборону в'їзду до країни депутатів Держдуми Росії з "офіційними візитами". Він звинувачує їх у тому, що вони втручаються у хід виборчої кампанію в Гагаузії.

Раніше група депутатів Державної думи, до якої входили Микола Валуєв та Олена Драпеко, відвідували Кишинів та Гагаузьку автономію, що на півдні Молдови.

Російські парламентарі виступали із заявами стосовно важливості збереження тісних зв'язків з Молдовою та Гагаузькою автономією, а також відновлення експорту і просування молдавських товарів на внутрішній ринок Росії.

Вони зустрічалися також з громадськістю та претендентом на посаду голови автономії Іриною Влах. Вона підтримує Партію соціалістів Республіки Молдова.

22 березня мають відбутися вибори глави Гагаузії. На цю посаду, спершу, претендувало 12 осіб, але на даний час кількість кандидатів зменшилась до 9.

Популярні новини зараз

Скромна ведуча "Все буде добре" Надія Матвєєва показала бездоганну фігуру у купальнику: "Раніше таких спалювали"

Ніяка вона вам не "бабуся": 67-річна білявка у бікіні затьмарила Злату Огнєвіч - ось кому треба на "Холостячку"

33-річний шеф-кухар забив татуюваннями майже все тіло за 2 мільйони гривень: "Найболючіше в попі"

Юну вчительку молодших класів забили під час пробіжки, тужить вся школа: "Школярі спустошені"

Показати ще

Тимофті звинуватив представників Держдуми у втручанні у виборчий процес в автономії.

"Я думаю, що ми повинні оперативно втрутитися в ситуацію, що склалася. Я попросив міністра закордонних справ Наталю Герман вжити необхідних заходів, щоб заборонити російським депутатам приїжджати в нашу країну, окрім офіційних візитів", - сказав президент в ефірі телеканалу "Молдова-1".

Нагадаємо, Гагаузія є автономією у складі Молдови. У лютому 2014 року там був проведений референдум. На нього було винесено питання стосовно визначення вектора зовнішньої політики країни. 98% його учасників підтримали інтеграцію Молдови у Митний союз.