Вже у вересні молоко та молочні продукти почнуть дорожчати. Про це повідомили в компанії "Інфагро". Ціни зростуть через підняття вартості молокопродуктів на світових ринках.

"Оскільки за кордоном ціна молока зросла, наші підприємства туди його продаватимуть дорожче. Намагатимуться збувати якомога більше. Для внутрішнього ринку його лишатиметься менше, тому вони підніматимуть закупівельні ціни, аби мати ще більше сировини. Думаю, купуватимуть якісне на півтори-дві гривні дорожче — по 5-8 гривень. Оскільки прийматимуть сировину за вищою ціною, то звісно, ціна і на внутрішньому ринку збільшуватиметься до жовтня", - говорить порталу "Знай" Василь Вінтоняк, директор компанії "Інфагро", що займається дослідженнями на ринку молокопродуктів.

Із середини осені буде нова хвиля зростання цін. Її спричинить сезонний фактор — зменшення надоїв молока на 10-15%. Також на підвищення вартості молокопродуктів вплине подорожчання електроенергії.

"Виробники молока збільшуватимуть ціну поступово — на 3-4 відсотки щомісяця. Якщо говорити про найдешевші пакети з молоком, то це десь 0,7-1,2 гривні. Такий стиль підняття цін обрали, щоб не відлякати покупців. Весною молоко зазвичай дешевшає, бо його на ринку стає більше. Однак цього разу молочники вартість не опускатимуть, щоб компенсувати втрати у вересні й жовтні", - пояснює експерт.

Читайте також Інфляція залишить українців без штанів

Популярні новини зараз
Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

Масло подорожчає на 10%, сир — на 8%. Вартість кисломолочної продукції підніматимуть поступово, приблизно по 1 грн в місяць.

"За масло прийдеться заплатити на 2 гривні більше, ніж зараз. Просто для його виробництва потрібна величезна кількість якісного молока, а воно найдорожче. Йде переважно від сучасних фермерських господарств. Тому ціна зростатиме", - каже Василь Вінтоняк.

Нагадаємо, рік тому в цей період вершкове масло подешевшало на 2 грн. Його було на вітчизняному ринку на 7% більше ніж потрібно. Це було спричинено тим, що впали продажі у країнах СНД, а в Єврозоні вітчизняну продукцію ще не купували.