Німеччина закликала країни Великої сімки знайти 165 млн. євро на завершення будівництва нового саркофагу над Чорнобилської АЄС. Уряд Німеччини виділить 18 млн. євро, ще 450 млн. дасть Європейський банк реконструкції та розвитку.

"Для чорнобильського саркофага бракує 615 млн євро. Європейський банк реконструкції та розвитку погодився виділити 350 мільйонів євро, із гарантією ще на 100 мільйонів євро. З урахуванням інших грошей, не вистачає 165 млн. євро. Для клубу найсильніших економік світу така сума не буде представляти проблему", - сказав міністр охорони навколишнього середовища Німеччини Йохен Фласберг 20 березня.

Німецький міністр відвідав місце чорнобильської трагедії напередодні та підготував звіт по ситуації навколо будівництва нового захисного саркофага над четвертим реактором АЄС. Протягом наступних чотирьох років – до 2019 року включно – Німеччина планує надавати 4,5 мільйона євро на забезпечення захисту від Чорнобиля щороку.

Завершення робіт з будівництва саркофагу заплановано на кінець 2017 року, загальна вартість плану заходів на об'єкті "Укриття" оцінюється на рівні в 2,15 млрд євро. В даний час Чорнобильський фонд "Укриття", яким керує ЄБРР, отримав більш EUR1,2 млрд від 43 донорів.