Найбільший російський військовий подвиг виявився міфом

поділитись
Багато з нібито загиблих "героїв-панфіловців" насправді вижили, а один з них - Іван Добробабін - здався нацистам в полон, за що був звинувачений КДБ у "зраді батьківщини"

Державний архів Російської Федерації опублікував засекречене листування радянських чиновників від 1948 року. У цих листах містилася інформація, яка спростовувала один з найпопулярніших кремлівських міфів про "28 панфіловців" (316-ї стрілецької дивізії під командуванням генерал-майора Івана Панфілова. Раніше вважалося, що всі до єдиного вони загинули, відбиваючи наступ нацистів під Москвою взимку 1941 року) .

Як повідомляє Ендрю Фоксолл, директор Центру російських досліджень Товариства Генрі Джексона, в своїй статті для видання The American Interest, всі "панфіловці" посмертно отримали звання "Герой Радянського Союзу", а після, в їх честь стали називати вулиці, зводити їм пам'ятники, а їх подвиг увічнили в гімні Москви.

З оприлюднених Держархівом РФ документів, з'ясувалося, що історію про "героїв-панфіловців" вигадав маловідомий військовий журналіст того часу. "Більш того, радянські власті дізналися про цю вигадку і знищили всі докази з причин політичної доцільності", - пояснив Ендрю Фоксолл. За його даними, багато з нібито загиблих солдатів тієї дивізії вижили, а один з них - Іван Добробабін - здався нацистам в полон, а пізніше був заарештований радянською владою за "зраду Батьківщини".

"Не було 28 героїв-панфіловців - це один з міфів, що насаджувалися державою", - заявив в липні минулого року Сергій Мироненко, будучи на посаді директора Держархіву РФ і публікуючи секретні документи. У березні Мироненко звільнили. Його колеги розповіли газеті "Московский комсомолец", що, на їхню думку, Мироненко став жертвою нового офіційного підходу Кремля до історії, головним захисником якого є міністр культури Росії Володимир Мединський.

За кілька місяців до цього, Мединський піддав критиці Мироненко за публікацію секретних матеріалів. За словами міністра культури, голова Державного архіву - "не письменник, не журналіст, не борець з історичними фальсифікаціями... Якщо є бажання змінити професію - ми це зрозуміємо".

У листопаді цього року на російські екрани має вийти фільм про "панфіловців", зйомки якого підтримало Міністерство культури РФ. "Творці фільму про панфіловців користуються матеріальною підтримкою держави і відмовилися звернути увагу на нові дані, заявивши, що опубліковані листи - це спроба применшити героїчний подвиг", - зазначає Фоксолл.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
історія, Державний архів, зрада, Кремль, листування, підміна, Панфілоов, панфілоовці, пропаганда, радянських, Російської Федерації, фальсифікація, чиновників
"Санта Марія - прекрасне місто, повне друзів"
0
0
14:23 19.08.2018
У мережі з'явилися подробиці трагедії
0
0
14:18 19.08.2018
Український футболіст Віталій Федорів проігнорував російські гімн і прапор
0
0
13:14 19.08.2018
Зелені чоловічки форсували Дністер
0
0
04:19 19.08.2018
У чому причина такої страхітливої аварії
0
0
03:35 19.08.2018