Щоб завуалювати масове закриття банків і неграмотну політику НБУ, влада створює нові інформаційні приводи. Вони повинні відвернути увагу суспільства від реальних проблем, вважають в Українському аналітичному центрі.

"Зараз чиновники Національного банку створюють видимість своєї роботи. Дають різну інформацію пресі й телебаченню про викриття якихось корупційних схем, пояснюють дивними аргументами проблеми нашої банківської системи", - говорить порталу "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

Вчора у Національній поліції повідомили, що викрили величезну фінансову аферу — вітчизняні банки незаконно вивели з України понад $400 млн протягом 2011-2015 років. Робили це через австрійський Meinl Bank AG.

Багато із вітчизняних фінустанов, позбувшись великої частини коштів, стали банкрутами. У такий спосіб свої зобов'язання перед клієнтами передали Фонду гарантування вкладів. До цієї оборудки, за інформацією поліції, причетні "Південкомбанк", "Терра Банк", "Київська Русь", "Кредит Дніпро", "Хрещатик", "Актив-Банк", "Фінанси та кредит" й інші фінустанови. Також повідомляють, що кошти з України виводили й через деякі державні компанії. Які саме, не кажуть.

"Це все казки. При чому дуже нагло та непрофесійно складені. Справді, можливо, й були перерахунки коштів. Однак це ніяк не суперечить закону й не є аферою. Щоб здійснювати безготівкові платежі за кордон у євро і доларах, використовують кореспондентські рахунки в зарубіжних фінустановах. Наші банки роблять так само. Тому якщо клієнт якогось нашого банку хоче заплатити за товар, скажімо у Німеччині, то наша фінустанова перекидає гроші в європейський банк, де має кореспондентський рахунок. Потім ці гроші йдуть у якусь фірму в Німеччині. От і все. Ці всі фінансові операції були видимі для наших податківців й НБУ. Якщо щось їх не влаштовувало, то чому ж тоді вони мовчали 4 роки?", - пояснює спеціаліст.

Популярні новини зараз
Нова війна, тепер космічна: астрономи розповіли, як НЛО прилетять боротися за воду Нові тарифи на воду для трьох категорій споживачів: як зміняться платіжки Ухилянтам готують суворі обмеження: зроблять все, щоб йшли до ТЦК Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Читайте також Скільки коштує вижити в Києві (інфографіка)

Заявами про банківські афери НБУ намагається відвернути увагу від сумнівної рекапіталізації деяких фінустанов, на яку пішло за 2014-2015 рік 95,4 млрд грн. А мільйонні втрати держави хоче списати на махінації й шахрайські схеми невигідних гравців ринку.

"Починаючи із 2014 року, рефінансування отримували багато банків. Їхніми власниками були люди, наближені до голови НБУ. Потім ці банки закрили. Тобто державні гроші, спрямовані на порятунок цих фінустанов канули у небуття. Протягом останніх двох років були й інші історії. НБУ вводить тимчасову адміністрацію у напівпритомний банк. Після роботи там людей від регулятора всі запаси фінустанови випаровуються. Вона стає банкрутом. Оце і є реальними фінансовими аферами, які влада намагається всіляко приховати. Виходить, що основний шахрай на нашому банківському ринку — це НБУ", - каже Олександр Охріменко.

Нагадаємо, за останні два роки НБУ закрив 73 фінустанови. Збитки банків за цей період сягають 90 млрд грн. Внаслідок такого стану речей Фонд гарантування вкладів значно перевищив свої витрати на потерпілих клієнтів банків-банкрутів. Зараз в установи бракує 10 млрд грн для забезпечення нормальної роботи.